Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 22 kwietnia. Imieniny: Łukasza, Kai, Nastazji
26/08/2018 - 08:35

Rondo Solidarności: audi skasowało taksówkę, dwie osoby poważnie ranne

Wypadek na Rondzie Solidarności. Osobówka wymusiła pierwszeństwo na taksówce. Dwie osoby są poważnie ranne.

Do zdarzenia doszło około 3.50 w nocy z 25 na 26 sierpnia. Z ustaleń policji wynika, że kierowca Audi A6 jadąc na rondo od strony Krynicy-Zdroju, czyli Alejami Piłsudskiego wymusił pierwszeństwo na poruszającym się już na rondzie mercedesie. Doszło do poważnego zderzenia.

Obu kierowcom, trzeźwym, nic się nie stało, ale poważnie ranni zostali pasażerowie taksówki jadący na tylnich siedzeniach. – Stwierdzono u nich obrażenia powyżej siedmiu dni, dlatego zdarzenie zakwalifikowano jako wypadek i to sąd rozstrzygnie, jakie konsekwencje poniesie sprawca – wyjaśnia oficer dyżurny Komendy Miejskiej policji w Nowym Sączu.

Zobacz też: I znów ktoś wypadł z pontonu a Poprad nie ma litości dla brawury!

- W akacji ratunkowej uczestniczyły dwa zastępcy JRG1 z Nowego Sącza, czyli dziewięciu strażaków. W sumie trwała ona 47 minut  – informuje z kolei oficer dyżurny KM PSP  Nowym Sączu.

Drugie ze zdarzeń zarejestrowanych minionej nocy miało zdecydowanie szczęśliwszy finał. Kierowca osobówki jadący około 6.30 ulicą Zygmuntowską prawdopodobnie zagapił się na coś i w konsekwencji zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Jechał sam, ze zdarzenia wyszedł cało a interwencja ratowników ograniczyła się do sorbcji, neutralizacji rozlanych płynów eksploatacyjnych.

ES [email protected] Fot.: Facebook Forum Mieszkańców Nowego Sącza/ Leszek Gieniec, KM PSP w NS

Rondo Solidarności: audi skasowało taksówkę, dwie osoby poważnie ranne

Fot.: KM PSP
Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcji


Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin marzec 2019 roku