Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 21 marca. Imieniny: Benedykta, Lubomiry, Lubomira
27/09/2017 - 09:40

Pożar w Korczynie. Wczoraj założyli blachę, dziś budynek miał zostać ubezpieczony... [ZDJĘCIA]

Gorliccy strażacy zmagali się przez całą noc z pożarem nowo wybudowanego domu w Korczynie. Straty sięgają 350 tys. złotych. Wszystko wskazuje na to, że budynek został podpalony.

Niespokojna była miniona noc dla gorlickich strażaków. Kilkanaście minut po godz. 2 otrzymali zgłoszenie o pożarze niezamieszkałego domu w Korczynie (gmina Biecz). Natychmiast do gaszenia pożaru pośpieszyło aż siedem zastępów strażaków – trzy z JRG w Gorlicach i cztery z OSP Korczyna, Binarowa, Biecz i Libusza.

Zobacz także: Pożar w zakładzie Mo-Bruk w Niecwi. Zapaliły się opiłki aluminium [ZDJĘCIA]

Po dotarciu na miejsce, oczom strażaków ukazał się widok nowo wybudowanego domu z drewnianych bali, który był cały od fundamentów po dach w ogniu.

We wtorek (26 września) na tym domu zakończono prace związane z przykryciem dachu - budowlańcy położyli ostatnie arkusze blachy. Dzisiaj budynek miał zostać ubezpieczony, ponieważ przykrycie dachu jest niezbędnym warunkiem, aby tego dokonać.

Zobacz także: Karambol w Nowym Sączu. Kobieta i dziecko trafili do szpitala

Działania gaśnicze trwały do godz. 6. Niestety ogień rozprzestrzeniał się bardzo szybko i był trudny do ugaszenia. Pomimo zaangażowaniu strażaków wszystko doszczętnie spłonęło. Oszacowano, że straty jakie ponieśli właściciele w wyniku pożaru, sięgają nawet 350 tys. złotych.

Co było przyczyną pożaru? Oto zapytaliśmy strażaków.

- Wykluczyliśmy zwarcie instalacji elektrycznej, ponieważ w skrzynce, która znajdowała się przy drodze, wszystko było wyłączone. Wszystko wskazuje na to, że budynek został podpalony – informuje oficer dyżurny gorlickiej straży pożarnej.

RG [email protected] Fot. OSP Korczyna / OSP Biecz

Pożar w Korczynie. Wczoraj założyli blachę, a dziś budynek miał zostać ubezpieczony. Straty sięgają 350 tys. złotych

Gorliccy strażacy zmagali się przez całą noc z pożarem nowo wybudowanego domu w Korczynie. Straty sięgają 350 tys. złotych. Wszystko wskazuje na to, że budynek został podpalony. [Fot. OSP Korczyna i OSP Biecz].
Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcji

Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin marzec 2019 roku