Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 22 lutego. Imieniny: Małgorzaty, Marty, Nikifora
przewiń w dół
Data Publikacji: 
04/09/2017 - 16:45

O krok od tragedii. Autobus z pasażerami zderzył się z osobówką i przewrócił do rowu. Dwie osoby trafiły do szpitala

O wielkim szczęściu mogą mówić pasażerowie podróżujący autobusem firmy Voyager z Zakopanego do Nowego Sącza. Pojazd zderzył się z osobówką, a następnie wpadł do rowu i przewrócił się na prawą stronę. Dwie osoby trafiły do szpitala.

W niedzielę (3 września) około godz. 20.45 w Mostkach (gmina Stary Sącz) autobus firmy Voyager zderzył się z samochodem osobowym. Po przybyciu na miejsce służb ratowniczych, oczom ratowników ukazał się widok autobusu leżącego  poza jezdnią w przydrożnym rowie. Pojazd przewrócił się na prawy bok. Samochód osoby znajdował się na kołach i zajmował jeden pas ruchu w kierunku Starego Sącza.

Co tam się wydarzyło? Kto zawinił?

- Kierowca autobusu marki Bova nie zachował bezpiecznej odległości od pojazdu marki Volvo S40, w wyniku czego, zderzył się z nim i wjechał do przydrożnego rowu – informuje dyżurny KM Policji w Nowym Sączu.

Osobówką jechały dwie osoby, które nie uskarżały się na żadne dolegliwości. Autobusem podróżowało 13 pasażerów i kierowca. Wszyscy opuścili pojazd o własnych siłach. Niestety dwie pasażerki autobusu zostały zabrane do szpitala ze wstrząśnieniem mózgu i ogólnymi potłuczeniami. Nie były to jednak na tyle poważne obrażenia, dlatego zdarzenie potraktowano jako kolizję.

Zobacz także: Nie dostosował prędkości, dachował i znalazł sie w rowie. Gdzie? W Bilsku na DK 75

Kierowcy obu pojazdów byli trzeźwi, a sprawca zderzenia został ukarany mandatem karnym.

W trakcie działań ratowniczych na początku droga była całkowicie zablokowana, a potem odbywał się tam ruch wahadłowy.  Na miejscu pracowali strażacy z JRG 2 Nowy Sącz, OSP Stary Sącz i OSP Gołkowice Górne, a także pogotowie i policja.

RG [email protected] Fot. PSP Nowy Sącz

O krok od tragedii. Autobus z pasażerami zderzył się z osobówką i przewrócił do rowu. Dwie osoby trafiły do szpitala

O wielkim szczęściu mogą mówić pasażerowie podróżujący autobusem firmy Voyager z Zakopanego do Nowego Sącza. Pojazd zderzył się z osobówką, a następnie wpadł do rowu i przewrócił się na prawą stronę. Dwie osoby trafiły do szpitala.Komentarze Facebook