Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 18 czerwca. Imieniny: Elżbiety, Marka, Pauli
przewiń w dół
17/02/2017 - 15:25

Nowy Sącz: 34-latek odpowie przed sądem za kradzieże

Do dziesięciu lat więzienia grozi włamywaczowi, który z mieszkania i samochodów w Nowym Sączu ukradł m.in. gotówkę, dokumenty firmowe oraz sprzęt elektroniczny. Zatrzymany przez policję mieszkaniec Muszyny przyznał się do zarzucanych mu czynów i dobrowolnie poddał karze.

Zatrzymanie 34-latka było efektem działań operacyjnych sądeckich policjantów. Mundurowi nad tą sprawą pracowali od dłuższego czasu. W efekcie funkcjonariusze zgromadzili obszerny materiał dowodowy, który pozwolił ustalić sprawcę kilku kradzieży z włamaniem.

- W okresie od września 2016 roku do stycznia br., mężczyzna dwukrotnie włamał się do jednego z mieszkań przy ul. Generała Bema, skąd wyniósł dwa telewizory o łącznej wartości 2,5 tysiąca złotych oraz kilka innych cennych przedmiotów o łącznej wartości prawie 3 tysięcy złotych – powiedziała portalowi Sądeczanin.info mł. asp. Iwona Grzebyk-Dulak, rzecznik sądeckiej policji. - Ponadto, działając z drugim sprawcą, okradł trzy samochody na ul. Armii Krajowej, w rejonie skrzyżowania ul. Dębińskiego i Kusocińskiego oraz ul. Limanowskiego.

Mężczyźni za każdym razem postępowali podobnie – wybijali szybę w przednich drzwiach pojazdów, a następnie zabierali z nich gotówkę (w sumie ponad 3,7 tys. złotych) oraz firmowe dokumenty.

Mieszkaniec Muszyny usłyszał zarzut dokonania dwóch kradzieży i czterech kradzieży z włamaniem.

- Trzydziestoczterolatek przyznał się do zarzucanych mu czynów i dobrowolnie poddał się karze – dodaje rzeczniczka.

(MACH), Fot. KMP w Nowym Sączu – zdjęcie ilustracyjne.

Jeśli zauważyłeś błąd, zaznacz fragment tekstu zawierający ten błąd.Dziękujemy za przesłanie błędu