Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 28 maja. Imieniny: Augustyna, Ingi, Jaromira
przewiń w dół
17/02/2017 - 09:10

Mieszkaniec Biecza zatrzymał pijanego mężczyznę

Mieszkaniec gminy Biecz nie zawahał się zatrzymać pijanego kierowcy, który stwarzał ogromne zagrożenie na drodze. Następnie powiadomił policję.

Do zdarzenia doszło w miejscowości Libusza (powiat gorlicki) w poniedziałkowy wieczór. Kierowca, który wykazał się obywatelską postawą jadąc przez tę miejscowość zauważył przed sobą kilka bardzo wolno poruszających się samochodów. Okazało się, że pierwszy z nich – Opel, jadąc bardzo wolno blokował przejazd pozostałym pojazdom.

- Kiedy kierowca Opla próbował skręcić, silnik w aucie wyłączył się. Po chwili mężczyzna uruchomił samochód i ruszył „zygzakiem” w kierunku Libuszy.

Wszystko to wzbudziło podejrzenie, że kierowca może znajdować się pod działaniem alkoholu. Jadący za Oplem mężczyzna natychmiast zadziałał.

- Zatrzymał kierowcę tego samochodu i odebrał mu kluczyki, mimo jego agresywnej postawy – dodaje rzecznik gorlickiej policji.

W tym czasie na miejsce dotarli wezwani mundurowi. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierującego Oplem. Okazało się, że mężczyzna miał 2,98 promila alkoholu w organizmie. Mieszkańcowi gminy Lipinki zatrzymano prawo jazdy.

Kierowca Opla odpowie za swój czyn przed sądem.

- Na słowa uznania zasługuje postawa interweniującego mężczyzny, który bez chwili wahania podjął działania wobec pijanego kierowcy – dodaje rzecznik.

(MACH), Fot. (MACH) – zdjęcie ilustracyjne.