Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 28 maja. Imieniny: Augustyna, Ingi, Jaromira
przewiń w dół
18/03/2017 - 11:25

Łuna nad Lipnicą Wielką. Mężczyzna poparzony w pożarze zabrany do szpitala

W Lipnicy Wielkiej (gmina Korzenna) doszczętnie spłonęły przyczepa kempingowa oraz domek letniskowy. Pogotowie ratunkowe zabrało poparzonego właściciela do szpitala.

Strażacy poderwani zostali do akcji w piątkowy wieczór. Wezwanie o pomoc przyjęto w stanowisku kierowania PSP w Nowym Sączu kilkanaście minut po godz. 21.00.

Do działań wyjechali bardzo szybko strażacy-ochotnicy z Lipnicy Wielkiej oraz Korzennej. Na pomoc pospieszyli także ratownicy PSP z Nowego Sącza.

Charakterystyczną łunę widać było już z oddali. Dojazd do miejsca pożaru był bardzo trudny. Prowadziła do niego stroma, polna droga, padał deszcz. Jedno ze strażackich aut ugrzęzło na stromym podjeździe. Do wyciągnięcia samochodu z pułapki użyto wyciągarki innego strażackiego auta.

Zobacz także: Marihuana w sreberku. Trzydziestolatek usłyszał zarzut

Kiedy ratownicy dojechali na miejsce pożaru przyczepa kempingowa i domek letniskowy pochłaniał ogień. W pobliżu stał samochód osobowy. Była obawa, że płomienie przeniosą się na auto. Strażacy błyskawicznie przemieścili pojazd w bezpieczne miejsce.

- Z relacji właściciela obiektów wynikało, że pożar wybuchł podczas próby uruchomienia kuchenki gazowej (doszło do zapalenia się butli z propanem butanem) – powiedział portalowi Sądeczanin.info st. bryg. Paweł Motyka, zastępca komendanta miejskiego PSP w Nowym Sączu.

Strażacy, za pomocą bosaków wyciągnęli z ognia dwie jedenastokilowe butle z gazem propan butan, które potem długo chłodzili.

Pożar został szybko ugaszony.

Podczas prowadzonej akcji okazało się, że właściciel potrzebuje pomocy medycznej. Początkowo nie zgłaszał on ratownikom żadnych dolegliwości, jednak z biegiem czasu okazało się, że ma on poparzenia.

Strażacy od razu udzielili mu pierwszej pomocy pokrywając oparzone miejsca opatrunkami żelowymi. Wezwano karetkę pogotowia ratunkowego. Mężczyzna został zabrany do szpitala.

Akcja w Lipnicy Wielkiej zakończyła się już dzisiaj, po północy.

(MACH), Fot. PSP w Nowym Sączu.

Groźny pożar w Lipnicy Wielkiej