Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 25 marca. Imieniny: Bolka, Cezaryny, Marioli
23/02/2018 - 16:25

Limanowszczyzna: Ostatni weekend ferii. Będą wzmożone kontrole na drogach

Przed nami ostatni weekend ferii. Bez wątpienia na drogach będzie tłoczno, dlatego policja apeluje o bezpieczny powrót z zimowych urlopów i zapewnia wzmożone kontrole.

Funkcjonariusze przede wszystkim będą nadzorować główne szlaki komunikacyjne, pomagać kierującym, ułatwiać ruch pojazdów, za pośrednictwem mediów na bieżąco informować o zaistniałych utrudnieniach na drogach oraz reagować na popełniane przestępstwa i wykroczenia w ruchu drogowym.

Zobacz  też: Wybory samorządowe 2018: Jan Puchała koordynatorem partii WiS [Wideo]

- Wracając z zimowego wypoczynku zadbajmy o to, aby było bezpiecznie, zachowajmy rozwagę na drodze i życzliwość wobec wszystkich uczestników ruchu drogowego. Zima to trudny okres dla kierowców, szybko zapadający zmierzch, ograniczona widoczność, opady atmosferyczne, śliska nawierzchnia to częste przyczyny wypadków drogowych – apeluje policja. Zapewnia też, że dla kierujących, którzy swoim zachowaniem stwarzają zagrożenie dla innych, nie będzie taryfy ulgowej.

Nadmierna prędkość, wyprzedzanie w niedozwolonych miejscach czy kierowanie samochodem pod wpływem alkoholu – to najczęstsze przyczyny wypadków, dlatego policja będzie zwracać szczególną uwagę na tego typu wykroczenia.

Zobacz też: Dobra: Forum Wójtów i Burmistrzów. O czym obradowali włodarze gmin? [Zdjęcia]

W ostatni weekend ferii nad bezpieczeństwem powracających do domu będzie czuwać 1100 policjantów małopolskiej drogówki.

[email protected], Źródło/fot: KPP w Limanowej

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcji


Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin marzec 2019 roku