Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 22 lutego. Imieniny: Małgorzaty, Marty, Nikifora
19/06/2018 - 18:40

Kradzież w grybowskiej bazylice. Złodziej połaszczył się na ofiarę

Wszedł do kościoła w Grybowie. Wcale jednak nie miał zamiaru się modlić. Pochylił się przed figurą Matki Bożej, podniósł drewnianą skarbonę i wyszedł ze świątyni. Bardzo szybko wpadł w ręce policjantów.


W ubiegły piątek (15 czerwca) w Grybowie doszło do niecodziennego zdarzenia. 35-letni mężczyzna wszedł do kościoła. Wcale jednak nie miał zamiaru modlić się. Podszedł do figury Matki Bożej, pochylił się i potrząsnął drewnianą skarboną, która tam się znajdowała. Następnie zabrał ją i wyszedł z kościoła. O kradzieży zostali poinformowani policjanci z Grybowa. Funkcjonariusze bardzo szybko ustalili tożsamość złodzieja.

 - Zastali go na ulicy Kazimierza Wielkiego, a ten widząc policjantów zaczął uciekać w przeciwnym kierunku – wyjaśnia Iwona Grzebyk-Dulak, rzecznik prasowy sądeckiej policji. - Po zatrzymaniu mężczyzna przyznał się do kradzieży skarbony i wskazał policjantom miejsce, w którym ją porzucił.

Zobacz też Jak zginął mieszkaniec Moszczenicy? Znamy wstępne wyniki sekcji zwłok

Skradziona skarbona znajdowała się nad brzegiem rzeki Biała. Tam 35-latek wyłamał zamek i zabrał jej zawartość. Tłumaczył, że w środku było zaledwie kilka złotych. Podczas rozmowy z policjantami, mężczyzna przyznał się również do kradzieży laptopa o wartości 3400 złotych. Tego przestępstwa dopuścił się 21 maja. 35-latkowi grozi nawet do 10 lat więzienia.

RG [email protected] Fot. Sadeczanin.info

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcjiDziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2018