Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 17 stycznia. Imieniny: Antoniego, Henryki, Mariana
17/04/2018 - 10:10

Kierowcy noga z gazu. Nadmierna prędkość może was dzisiaj drogo kosztować

Sądeccy policjanci prowadzą dzisiaj na Sądecczyźnie „Kaskadowy pomiar prędkości”. Akcja ma charakter międzynarodowy i biorą w niej udział funkcjonariusze z ponad dwudziestu krajów Europy.

Dzisiaj od godziny 6 do 22 na drogach kierowcy spotkają więcej policjantów niż zwykle. Funkcjonariusze będą kontrolować prędkość i dbać o bezpieczeństwo ruchu drogowego.

- Podczas kaskadowego pomiaru prędkości kontrola prowadzona jest na tej samej drodze, w tym samym czasie, na różnych jej odcinkach – wyjaśnia Iwona Grzebyk-Dulak z sądeckiej policji.

Zobacz też Dramatyczny wypadek w Ropie. Motocyklista zderzył się z osobówką

- W przeprowadzeniu takiej kontroli mogą brać udział dwie, trzy lub więcej załóg policyjnych, ustawionych kolejno po sobie na określonym, często krótkim odcinku drogi – dodaje.

Postęp cywilizacyjny i techniczny niesie ze sobą mnóstwo korzyści. Samochody są  bezpieczniejsze i zapewniają wyższy komfort jazdy. Niestety pojazdy są coraz szybsze i osiągają w krótkim czasie duże prędkości. Wraz ze wzrostem prędkości wydłuża się droga hamowania i trudniej jest zapanować nad autem. Z tego powodu coraz częściej giną nie tylko kierowcy, ale również inni uczestnicy ruchu drogowego.

Policjanci ostrzegają, że nie będzie taryfy ulgowej dla tych, którzy nie będą stosować się do ograniczeń prędkości. Tacy kierowcy muszą liczyć się z konsekwencjami.

RG [email protected] Fot. KWP Kraków,  KMP Nowy Sącz

Jeśli zauważyłeś błąd, zaznacz fragment tekstu zawierający ten błąd.


Dziękujemy za przesłanie błędu