Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 25 maja. Imieniny: Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny
przewiń w dół
15/03/2017 - 11:55

Gdzie jest zaginiony mieszkaniec Wojkowej? Poszukiwania wznowione

Dzisiaj o godz. 9.00 wznowiono w Wojkowej (gmina Muszyna) przerwane nad ranem poszukiwania zaginionego 50-letniego mieszkańca tej miejscowości. W akcji bierze udział kilkudziesięciu ratowników.

Zaginiony pięćdziesięciolatek wyszedł z domu we wtorkowe popołudnie i ślad po nim zaginął. Zaniepokojona rodzina zaczęła go szukać. Kiedy te działania nie przyniosły efektu, bliscy mężczyzny zaalarmowali służby ratownicze.

- Mężczyzna wyszedł z domu około godz. 16:00 – powiedziała portalowi Sądeczanin.info mł. asp. Justyna Basiaga z sądeckiej policji. - Prawdopodobnie udał się  do masywu leśnego szukać zrzutów poroża. Do chwili obecnej miejsce jego pobytu jest nieznane.

Zobacz także: Policja, strażacy i ratownicy GOPR szukają zaginionego mężczyzny

Akcja poszukiwawcza ruszyła, jak już pisaliśmy po godz. 19.00. Prowadzona była w nocy przez wiele godzin. Policjanci, strażacy i ratownicy Grupy Krynickiej GOPR szukali mężczyzny w samej Wojkowej, przeszukiwali okoliczny teren, pustostany i masywy leśne. W działaniach, jak dowiedzieliśmy się brała też udział najbliższa rodzina zaginionego.

Poszukiwania prowadzone były w nocy w bardzo trudnych warunkach przy kilkustopniowym mrozie. Sprawdzano też teren przy drogach.

Wczoraj w akcję zaangażowanych było kilkadziesiąt osób i pięć psów tropiących (strażackich, policyjnych i z GOPR-u)

- Niestety, wynik poszukiwań był negatywny – dodaje policjantka.

Z uwagi na późną porę około godz. 4:00 nad ranem poszukiwania w terenie zostały przerwane. Wznowiono je dzisiaj około godz. 9:00 zostały wznowione.

Ratownicy w dalszym ciągu przeszukują masywy leśne. Do działań  wykorzystywane są także służbowe psy tropiące.

- W związku z zaistniałym zdarzeniem apelujemy do osób, które mogą posiadać jakiekolwiek informacje o zaginionym i prosimy o kontakt na numer alarmowy 997 – mówi policjantka. - Każda informacja jest dla nas cenna i może przyczynić się do szybkiego odnalezienia zaginionego mężczyzny.

Rysopis zaginionego:

Około 178 cm wzrostu,  szczupła budowa ciała, włosy koloru  blond, średniej długości, oczy koloru niebieskiego, twarz smukła.  Ubrany był w bluzę dresową koloru niebieskiego (granatowego),  spodnie dresowe koloru niebieskiego (granatowego), obuwie gumowe. Mężczyzna nie zabrał ze sobą telefonu komórkowego. 

(MACH), Fot. Roman Gurgul – Grupa Krynicka GOPR, MACH - zdjęcie ilustracyjne