Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 24 czerwca. Imieniny: Danuty, Jana, Janiny
przewiń w dół
16/06/2017 - 09:50

16-latek zatrzymany z amfetaminą w... papierosach

W trakcie rutynowego patrolu ulicy Źródlanej w Krynicy - Zdroju 15 czerwca koło godziny 18.00 uwagę policjantów przykuł volkswagen i siedzący w nim młodzi ludzie. Policjanci zdecydowali się na kontrolę i okazało się, że przeczucie ich nie myliło… U 16-latka znaleźli aż 3,5 grama amfetaminy.

- Podczas legitymowania nastolatków, jeden z nich zaczął się nerwowo zachowywać. Po chwili okazało się dlaczego. W samochodzie, a dokładnie na dywaniku pod nogami, próbował ukryć opakowanie po papierosach, w którym schowany był woreczek strunowy z zawartością białego proszku – relacjonuje mł. asp. Iwona Grzebyk Dulak, oficer prasowy policji w Nowym Sączu.

Zobacz też: Groza! Auto zaklinowało się na torach kolejowych. Matka z 4-letnim dzieckiem żyją tylko dzięki refleksowi maszynisty!

Policjanci sprawdzili proszek za pomocą testu o okazało się, że to amfetamina. Było jej sporo, bo ok. 3,5 grama. Właściciel pudełka po papierosach, 16-latek z Uścia Gorlickiego od razu został przewieziony na Komisariat policji w Krynicy-Zdroju.

 - Tego samego dnia usłyszał zarzut z artykułu 62 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Teraz o jego losie zadecyduje sąd rodzinny – podsumowuje akcję  policjantka. 

Dlaczego akurat sąd rodzinny? Bo chłopak formalnie jeszcze przez miesiąc ma 16 lat.

ES [email protected] Fot.; ilustracyjne KMP w NS

Jeśli zauważyłeś błąd, zaznacz fragment tekstu zawierający ten błąd.Dziękujemy za przesłanie błędu