Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 21 lipca. Imieniny: Danieli, Wawrzyńca, Wiktora
07/07/2017 - 11:05

150 dzieciaków trafiło na policję! Co się stało?

W ramach wakacyjnej edycji dni otwartych w Komendzie Miejskiej Policji, w środę (5 lipca) dzieci zwiedziły siedzibę stróżów prawa, z bliska przyjrzały się ich służbie i zobaczyły sprzęt z jakiego na co dzień korzystają. Łącznie na policję trafiły trzy grupy, w sumie 150 dzieci.

- Goście rozpoczęli wizytę od spotkania z policjantkami Wydziału Prewencji, które przypomniały najmłodszym oraz ich opiekunom, między innymi jak bezpiecznie wypoczywać nad wodą. Następnie dzieci przeniosły się z technikiem kryminalistyki w świat policyjnej magii – relacjonuje spotkanie mł. asp. Iwona Grzebyk Dulak, oficer prasowy KMP w Nowym Sączu.

Zobacz też: 63 – latka okradła turystę. Też była na wczasach

- Przecierały oczy ze zdziwienia na widok zawartości walizki, którą technik zawsze ma ze sobą na miejscu zdarzenia. Okazało się, że lakier do włosów, pędzle i szczypce też służą do zbierania i utrwalania śladów pozostawionych przez przestępców na miejscu zdarzenia. Dużą frajdę sprawiło małym gościom odbicie swoich odcisków palców na pamiątkowym dyplomie dodaje.

Kolejną atrakcją była możliwość zobaczenia stanowiska kierowania czyli w miejsca, w którym przyjmowane są zgłoszenia i koordynowana jest służba policjantów. Oficer dyżurny pokazał jak funkcjonuje serce sądeckiej jednostki i przypomniał, w jakich sytuacjach należy dzwonić pod numery alarmowe.

Zobacz też: Szybki i mokra a potem fruuu: ogrodzenie i rów

-  Podczas spotkania z funkcjonariuszem ruchu drogowego, dzieci zobaczyły elementy ubioru i sprzęt, jakim posługuje się podczas przeprowadzania kontroli drogowych. Każdy uczestnik otrzymał drobny upominek, a wizytę w komendzie zakończyły pamiątkowe zdjęcia przy policyjnym radiowozie – dodaje policjantka i na zakończenie podkreśla:

- Kolejne Dni Otwarte organizowane w ramach akcji „Bezpieczne wakacje” zaplanowano na 12 lipca oraz 2 i 16 sierpnia. To jedyna okazja by zobaczyć jak wygląda komenda od środka, wejść do pomieszczeń, które na co dzień nie są dostępne dla interesantów i z bliska przyjrzeć się służbie policjantów. Zapraszamy!

ES [email protected] Fot.: KMP w NS

150 dzieciaków trafiło na policję! Co się stało?

Fot.: KMP w NS
Jeśli zauważyłeś błąd, zaznacz fragment tekstu zawierający ten błąd.Dziękujemy za przesłanie błędu