23/08/2017 - 19:00

Dunajec rzutem na taśmę remisuje z Ubiadem

W pochmurne środowe popołudnie odbył się zaległy mecz pierwszej kolejki A klasy, pomiędzy LKS Ubiad a Dunajcem Nowy Sącz. Po ciekawym i trzymającym do ostatnich sekund w napięciu spotkaniu, padł remis 3-3.

Oba zespoły przystępowały do meczu z trzema oczkami na koncie, po dwóch rozegranych meczach. W trzeciej kolejce Dunajec przegrał derbowe starcie z Heleną wynikiem 4-1, Ubiad z kolei rozgromił beniaminka z Przydonicy zdobywając aż 10 bramek.

Mecz rozpoczął się idealnie dla gości, którzy od początku spotkania skupili się na ataku, co dało efekt w postaci pięknej bramki strzelonej zza pola karnego. Po otwarciu wyniku spotkanie się wyrównało, a gospodarze coraz częściej znajdowali się z piłką w okolicach bramki rywali. Zaledwie kilka minut później sędzia podyktował rzut karny dla drużyny Ubiadu, a po jego pewnym wykonaniu był już remis 1-1. Ekipa z Nowego Sącza w 38 minucie spotkania nie wykorzystała doskonałej okazji do ponownego wyjścia na prowadzenie, po tym jak bramkarz gospodarzy popisał się genialną paradą i obronił "jedenastkę".

Druga część spotkania w odróżnieniu od pierwszej lepiej zaczęła się dla zawodników LKS-u, którzy już w jednej z pierwszych akcji wyszli na prowadzenie zdobywając bramkę na 2-1. Radość nie trwała jednak długo, ponieważ niespełna 5 minut później po zamieszaniu w polu karnym gospodarzy rezultat zmienił się na 2-2. Po grze obydwu zespół wyraźnie widać było iż remis nie satysfakcjonuje żadnej ze stron, a gra wyraźnie się zaostrzyła.

W 60 minucie spotkania gospodarze wykorzystali fatalny błąd bramkarza i po strzale lobem zdobyli gola na 3-2. Dalsza część meczu obfitowała w dużą ilość sytuacji, z których jednak nie wynikało nic konkretnego, goście kilka razy próbowali groźnych strzałów z dystansu, lecz na posterunku stał świetnie dysponowany tego dnia golkiper LKS-u. Kiedy wydawało się już że drużyna Ubiadu sięgnie po drugie ligowe zwycięstwo w tym sezonie, Dunajec walczył do końca co przyniosło oczekiwany efekt. Tuż przed gwizdkiem kończącym spotkanie piłka zatrzepotała w siatce gospodarzy, a mecz zakończył się podziałem punktów.