Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 28 marca. Imieniny: Anieli, Kasrota, Soni
14/03/2019 - 14:40

Innowacyjne terapie onkologiczne – wyzwania i szanse dla pacjentów

W Polsce w ciągu ostatnich trzech dekad liczba zachorowań na nowotwory złośliwe wzrosła ponad dwukrotnie. Rak zabija rocznie 110 tys. osób. Jest drugą przyczyną zgonów w naszym kraju.

Diagnoza – rak, jak mówią lekarze – onkolodzy to jeszcze nie wyrok. Choroba wcześnie wykryta daje pacjentowi duże szanse na wyleczenie.

Onkolodzy powtarzają, czasem do znudzenia, że najważniejsza jest profilaktyka. Dlatego też nie lekceważmy na przykład zaproszeń na różnego rodzaju badania przesiewowe.

Naprawdę warto się badać i sprawdzać stan swojego zdrowia.

Medycyna jest jedną z bardzo prężnie rozwijających się dziedzin nauki, a onkologia zrobiła w ostatniej dekadzie niewyobrażalny skok do przodu. Wraz z rozwojem tej dziedziny medycyny pojawiły się innowacyjne terapie onkologiczne.  Dzięki nim poszerzają się płaszczyzny leczenia chorych.

Właśnie profilaktyce oraz innowacyjnym terapiom onkologicznym poświęcony będzie jeden z paneli podczas tegorocznej konferencji „O Zdrowiu Sądeczan” organizowanej przez Fundację Sądecką przy wsparciu medialnym portalu i miesięcznika Sądeczanin. Zapraszamy na konferencję 28 marca o godz. 10 do Małopolskiego Centrum Kultury „SOKÓŁ” w Nowym Sączu.

Panel poświęcony tej tematyce otworzy tegoroczne zdrowotne seminarium. Będziemy szukali odpowiedzi między innymi na pytanie, czy innowacyjne terapie onkologiczne są wyzwaniem, czy szansą dla pacjentów?

Naszymi panelistami będą: Józefa Szczurek – Żelazko, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Zdrowia, Elżbieta Fryźlewicz – Chrapisińska, dyrektor Małopolskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ w Krakowie, prof. nadzw. dr hab. n. med. Maciej Modrzejewski, specjalista chirurgii onkologicznej w Wojskowym Szpitalu Klinicznym w Krakowie, wykładowca PWSZ w Nowym Sączu, Małgorzata Kuśmierkiewicz, dyrektor Wydziału Ochrony Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Miasta w Nowym Sączu, lek. med. Robert Bakalarz, kierujący oddziałem Onkologii Klinicznej w Szpitalu Specjalistycznym im. J. Śniadeckiego w Nowym Sączu, a także Krystyna Kronenberger, prezes Nowosądeckiego Stowarzyszenia Amazonek i Bożena Kiemystowicz, prezes Stowarzyszenia Kobiet do Walki z Rakiem Piersi Europa Donna w Nowym Sączu.

[email protected], fot. sądeczanin.info.







Dziękujemy za przesłanie błędu