Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 25 marca. Imieniny: Bolka, Cezaryny, Marioli
13/03/2018 - 15:15

Anna Tokarczyk: Pacjent trafiający do lekarza musi czuć się zaopiekowany

Anna Tokarczyk jest lekarzem pediatrą oraz medycyny rodzinnej pracującym w Niepublicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej Esculap w Muszynie. Może się ona pochwalić już ponad dwudziestoletnim doświadczeniem zawodowym.

Jest od 14 lat współwłaścicielem tejże przychodni. Pani doktor Tokarczyk obecnie jest w trakcie specjalizacji z medycyny pracy. Posiada również uprawnienia do wykonywania badań USG bioder dzieci oraz badań z zakresu medycyny sportowej.

Anna Tokarczyk przyznaje, że do plebiscytu organizowanego przez portal Sądeczanin.info została zgłoszona przez czytelników po raz pierwszy.

- Zupełnie się tego nie spodziewałam – mówi lekarka pretendująca do tytułu „Twój sądecki lekarz rodzinny”. – Jest to dla mnie ogromne wyróżnienie.

Za co pacjenci cenią swojego lekarza, uznają go za dobrego fachowca?

- Lekarz musi mieć cały czas świadomość, że w jego pracy zawodowej najważniejszy jest pacjent, chory. Musi rozumieć jego potrzeby, musi przystępnym, zrozumiałym dla chorego językiem wytłumaczyć mu, co mu dolega i jakie są formy leczenia takiego, czy innego schorzenia. A pacjent powinien lekarzowi zaufać. To droga do sukcesu – uważa lekarka.

[email protected], Fot. Arch. Anny Tokarczyk.

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcjiDziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin marzec 2019 roku