Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 20 kwietnia. Imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha
15/02/2018 - 16:00

"Życie jest piękne - historia rodzinna" Urszuli Gawron

„Życie jest piękne – historia rodzinna” Urszuli Gawron to przygody Wiernotki i Stanowczucia oraz ich dzieci – Pieszczotka i Pięknotki. Ta książeczka dla dzieci z dydaktycznym przesłaniem została zgłoszona do Konkursu o Nagrodę im. Ks. Prof. Bolesława Kumora.

Po sukcesie "Życie jest piękne - historia prawdopodobna" na rynku pojawiła się kolejna książka Urszuli Gawron "Życie jest piękne - historia rodzinna". Tu, podobnie jak w pierwszej części, mamy do czynienia z historiami urzekającymi naturalnością i poczciwością.

Tym razem Urszula Gawron opisuje przygody Wiernotki i Stanowczucia oraz ich dzieci - Pieszczotka i Pięknotki. Kotki  są sąsiadami bohaterów historii prawdopodobnej - Złotołapka i Miłomruczki.

- Oddając w ręce małego i dużego Czytelnika drugą część "pięknego życia", chciałabym złożyć podziękowania Czytelnikom pierwszej części, którzy nieustannie pytali o dalsze losy bohaterów. Było to dla mnie ogromną zachętą i motywacją do podjęcia pracy nad kolejną książką - tłumaczy autorka.

Autorka napisała bajki dla bratanicy i bratanka - Borysa i Blanki, a na miejsce akcji tym razem wybrała Tarnów oraz Szalową (w pierwszej części był to Nowy Sącz).

W "historii rodzinnej" mali bohaterowie szukają odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania jak na przykład: Dlaczego żmija jest niebezpieczna? Jak plemnik przechodzi od taty do mamy?

- Książeczka napisana jest w sposób lekki, obrazowy. Jest ciekawą i wciągającą propozycją na spędzeniu czasu z dzieckiem.

Polecam wszystkim rodzicom i opiekunom, którzy chcą pokazać dziecku, że świat jest piękny - pisze dr Marek Babik, teolog i pedagog, jeden z recenzentów książeczki.

W książce zarówno na okładce, jak i na ilustracjach w środku, motywem przewodnim jest kolor piernikowy. Do minimum ograniczone zostały też opisy postaci na poczet ilustracji.

„Życie jest piękne – historia rodzinna” Urszuli Gawron została zgłoszona do Konkursu o Nagrodę im. Ks. Prof. Bolesława Kumora w kategorii: „Książka o Sądecczyźnie”.

Opr. IM 









Dziękujemy za przesłanie błędu