Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 19 lutego. Imieniny: Bettiny, Konrada, Mirosława
przewiń w dół
Kazik i Kultr w Krynicy - koncert
„Baranek” i „Do Ani”. To niektóre z hitów „Kultu”, które publiczność nie tylko wysłuchała, ale i zaśpiewała razem z legendarną kapelą wczoraj (17 lutego) w krynickiej Pijalni Głównej.
18/02/2018
7 lutego w Elitarnym Liceum Ogólnokształcącym odbył się festiwal podróżniczy oraz konkurs, w którym do wygrania był „Indeks Elitarnego Liceum Ogólnokształcącego”. Uroczystość szkolna miała na celu wzbudzić w uczniach zainteresowanie geografią i turystyką oraz poszerzyć ich wiedzę na temat państw świata. Główną nagrodą w konkursie był „Indeks ELO”, który daje gwarancję przyjęcia do dowolnie wybranej przez uczestnika klasy, bez względu na wynik rekrutacji.
18/02/2018
gmina-dobra
Po okresie karnawału przychodzi czas pokuty i przygotowania do Świąt Wielkanocnych. Rozpoczyna go tzw. środa popielcowa, zwana dawniej wstępną. Podczas tego dnia katolicy poszczą na znak rozpoczynającego się Wielkiego Postu oraz posypują głowy popiołem w ramach aktu pokuty. Popiół ma również znaczenie symboliczne – ma przypominać, iż człowiek powstał z prochu i w proch obróci się po śmierci.
17/02/2018
table-kultura

Galerie Zdjęć