Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 17 stycznia. Imieniny: Antoniego, Henryki, Mariana
12/05/2018 - 20:45

Uczniowie z Elektryka mają już drugą drukarkę 3D

W Zespole Szkół Elektryczno Mechanicznych, w pracowni automatyki odbyła się uroczystość przekazania przez krakowską firmę APTIV (wcześniej DELPHI) Stowarzyszeniu Sądecki Elektryk drukarki 3D Oryginal Prusa i3 MK2S.

W spotkaniu uczestniczyli Walenty Szarek dyrektor ZSEM, nauczyciel Paweł Piszczek oraz  grupa uzdolnionych pasjonatów, uczniów  Elektryka. Firmę APTIV reprezentowało dwóch przedstawicieli Agnieszka Karpierz, Advanced Engineering Coordinator oraz absolwent Elektryka z 1997 roku Waldemar Borek, Software Engineering Group Manager, Stowarzyszenie Sądecki Elektryk reprezentował Marek Ryglewicz.

 - To już druga drukarka 3D którą stowarzyszenie przekazało sądeckiemu Elektrykowi. Kiedy 4 lata temu kupiliśmy z własnych środków pierwszą drukarkę 3D, okazało się że jest to strzał w dziesiątkę. Młodzież oblegała ją wykonując elementy do swoich prototypów i projektów, które później wystawiali na Piknikach Naukowych – dzieli się radością Ryglewicz.

. Muszę wspomnieć w tym miejscu o nauczycielu przedmiotów zawodowych Pawłe Piszczku. To on zasugerował ten zakup a później nie żałując swojego prywatnego czasu tą pierwszą drukarkę osobiście składał,  konfigurował i nadzorował wykonywanie elementów i podzespołów dla uczniów. Zapotrzebowanie na pracę drukarki okazało się tak duże, że zaszła pilna potrzeba wyposażenia szkoły w kolejną drukarkę 3D – wspomina.

I tu z pomocą przyszła od lat zaprzyjaźniona  ze stowarzyszeniem i szkołą krakowska firma, która rokrocznie zapraszana jest przez stowarzyszenie na  odbywające się co roku Pikniki Naukowe w Elektryku.

- Jej przedstawiciele pojawiali się  na piknikach zawsze z pięknymi gadżetami i super nagrodami dla uczestników. Tym razem poprosiliśmy naszego darczyńcę  nie o rybę, ale wędkę (drukarkę) co spotkało się z życzliwym przyjęciem, na czym oczywiście zyskają nasi  młodzi pasjonaci.

Po symbolicznym przekazaniu drukarki przedstawiciele szkoły i firmy APTIV rozmawiali o planach dalszej współpracy, między innymi w zakresie wizyt uczniów w firmie oraz płatnych wakacyjnych praktykach dla uczniów ZSEM.

Już na zakończenie można dodać, że drukarka, którą właśnie otrzymała szkoła warta jest aż tysiąc euro.

ES [email protected] Fot. SSE

Jeśli zauważyłeś błąd, zaznacz fragment tekstu zawierający ten błąd.


Dziękujemy za przesłanie błędu