Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 18 listopada. Imieniny: Klaudyny, Romana, Tomasza
24/03/2018 - 14:55

Święta z tradycją w tle? Oni już wiedzą jak to robić! [Zdjęcia]

Kultywowanie tradycji związanych z Wielkanocą jest wciąż żywe w naszym regionie. Dzięki uprzejmości Pań z Koła Gospodyń Wiejskich z Łososiny Górnej, mali mieszkańcy Limanowszczyzny już wiedzą jak przygotować święta pełne naszych, regionalnych tradycji.

21 marca, odpowiadając na  zaproszenie biblioteki w ZSP nr 4 w Limanowej,  Panie z Koła Gospodyń Wiejskiej w Łososinie Górnej  przeprowadziły warsztaty z uczniami klasy 6b na temat tradycji i zwyczajów związanych z Wielkanocą. 

Zobacz też: Już jest! 22-metrowa palma wielkanocna na limanowskim rynku [Zdjęcia]

Przygotowania do Niedzieli Palmowej, wykonywanie Palm z wykorzystaniem tradycyjnych technik zdobienia czy ozdabianie jajek bez użycia sztucznych barwników - to tylko niektóre z ważnych informacji, jakie starsze pokolenie przekazało małym entuzjastom tradycji wielkanocnych. 

Dzieci mogły się również dowiedzieć co powinno się znaleźć w koszyku wielkanocnym. Co więcej, Panie wyjaśniły uczniom co symbolizują poszczególne produkty. W części praktycznej  uczniowie wykonywali  kwiaty z bibuły, krepiny, kolorowych kartek, które posłużyły do ozdobienia palm wielkanocnych. Ponad to, z gałązek brzozowych, kolorowych trawek, bukszpanu, gałązek „bazi” i innych dostępnych materiałów uczniowie z zaangażowaniem wykonali stroiki wielkanocne, kartki świąteczne i pisanki.

Zobacz też: Justyna Kowalczyk: należy się Wam kilka słów - to przemyślana decyzja [Zdjęcia]

[email protected], Źródło/Fot. UG Limanowa

Jeśli zauważyłeś błąd, zaznacz fragment tekstu zawierający ten błąd.
Największa w regionie, nowosądecka Grodzka Spółdzielnia Mieszkaniowa, obchodziła jubileusz 60-lecia swego istnienia:


Dziękujemy za przesłanie błędu

Motoryzacja Jesienią 2018 Partnerzy