Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 18 września. Imieniny: Ireny, Irminy, Stanisława
12/10/2017 - 12:05

Skrzydła orła już po raz dziesiąty nad Środowiskowym Domem Samopomocy z Nowego Sącza

Jubileuszowy, dziesiąty już Nowosądecki Przegląd Poezji, Pieśni i Piosenki Patriotycznej "Pod skrzydłami orła" organizuje Środowiskowy Dom Samopomocy z Nowego Sącza wraz ze Stowarzyszeniem „Jesteśmy...”

Przegląd rozpocznie się 9 listopada 2017 roku o godz. 10 w sali widowiskowej w MOK w Nowym Sączu przy Alejach Wolności 23, jako część obchodów Święta Narodowego 11 Listopada. Mottem X Przeglądu są te słowa Józefa Piłsudskiego: „Naród, który nie szanuje swej przeszłości nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości”.

Przegląd jest hołdem składanym bohaterom wszystkich pokoleń Narodu walczących o niepodległy byt naszej Ojczyzny. - W roku 2017, jak zawsze, pamiętamy o ważnych, historycznych rocznicach, w tym o 725-leciu lokacji Nowego Sącza - zapewniają organizatorzy: Anna Szczepanik-Dziadowicz, dyrektor Środowiskowego Domu Samopomocy oraz Elżbieta Gruca, prezes Stowarzyszenia „Jesteśmy…”

Prezentację utworów odbędzie się w trzech kategoriach:

  • poezji patriotycznej,
  • pieśni i piosenki patariotycznej
  • patriotycznego widowiska: słowno-muzycznego, pantomimicznego itp.

W przeglądzie będą brać udział osoby indywidualne oraz zespoły wokalne i teatralne. Za udział w przeglądzie przyznane zostaną nagrody i wyróżnienia indywidualne i zbiorowe, które rozdzieli profesjonalne Jury. Nagrodę główną Grand Prix zdobędzie Ośrodek, którego wykonawcy łącznie zdobędą największą liczbę wysokich ocen. Za najlepszą prezentację związaną z 725-leciem Nowego Sącza przyznana zostanie nagroda specjalna Prezydenta Miasta.

Poprzednie edycje Przeglądu gromadziły każdorazowo około 300 osób z różnych ośrodków wsparcia z terenu województwa małopolskiego.

Jeśli zauważyłeś błąd, zaznacz fragment tekstu zawierający ten błąd.

Dziękujemy za przesłanie błędu