Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 18 czerwca. Imieniny: Elżbiety, Marka, Pauli
przewiń w dół
08/09/2017 - 11:30

Sądecki malarz Krzysztof Bojarczuk pokaże swoje nowe prace

„Obrazy z ciepłej pory tego roku”, tak wystawę swoich nowych prac zatytułował sądecki malarz Krzysztof Bojarczuk. Swoje nowe obrazy artysta pokaże dziś podczas wernisażu.

Wielbicieli sztuki czeka dziś wieczorem prawdziwa uczta duchowa. Sądecki malarz Krzysztof  Bojarczuk pokaże dziś swoje nowe prace podczas wernisażu w Centrum Informacji Turystycznej. Cykl swoich obrazów opatrzył tytułem „Obrazy z ciepłej pory roku”.

Jak wyjaśnia sam artysta, odwołanie do lata pojawia się w jego obrazach nie po raz pierwszy.  

- Pierwsze wakacyjne doświadczenia plastyczne przeżywałem we wsi rodzinnej mojej mamy, w Rowinach, na południowym Podlasiu. Młodzieńcza wolność, beztroska i nonszalancja wyzwalały pierwsze rysunki na piasku, drzwiach i ścianach zabudowań gospodarczych dziadków i stalinowskich kalendarzach rolniczych. Obserwacja płaskiego pejzażu, chmur na ogromnym niebie, prostej linii horyzontu pozwalały popaść w zadumę i melancholię. Tak we mnie rodził się artysta - podkreśla Bojarczuk.

Wernisaż najnowszych prac sądeckiego malarza już dziś, w piątek.

***

Krzysztof Bojarczuk od ponad trzydziestu lat mieszka w Nowym Sączu. Pochodzi z Radzynia Podlaskiego. Jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Byłem kilkukrotnym  stypendystą Ministerstwa Kultury i Sztuki.

(ami) fot, K.B

Jeśli zauważyłeś błąd, zaznacz fragment tekstu zawierający ten błąd.Dziękujemy za przesłanie błędu