Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 19 kwietnia. Imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa
29/09/2016 - 19:45

Ponad 1100 nowych studentów rozpocznie naukę w PWSZ

Dobiega końca rekrutacja uzupełniająca na studia pierwszego i drugiego stopnia w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nowym Sączu. Uroczysta inauguracja roku akademickiego 2016/2017 zaplanowana jest na 7 października.

Mimo postępującego niżu demograficznego nowosądeckiej uczelni udało się pomyślnie przeprowadzić rekrutację na nowy rok akademicki. Obok kontynuowanych z poprzednich lat kierunków pojawiło się sześć nowych specjalizacji i nowy kierunek studiów magisterskich – Ekonomika i organizacja przedsiębiorstw.

– Największą popularnością cieszyły się kierunki prowadzone przez Instytut Ekonomiczny, gdzie na studia zapisało się ponad 350 osób – mówi dr Halina Potok, prorektor ds. studenckich i kształcenia.

Zaraz po nim uplasował się Instytut Techniczny, gdzie w nowym roku akademickim rozpocznie naukę ponad 225 studentów. Tu również udało się uruchomić wszystkie studia niestacjonarne (kierunki: Informatyka, Mechatronika, Zarządzanie i inżynieria produkcji).

– Poziom zainteresowania naszą ofertą pokrywa się z poprzednimi latami – dodaje Potok.

Uczelnia zgodnie z przyjętą strategią rozwoju, PWSZ w Nowym Sączu mocno akcentuje różnorodną ofertę edukacyjną, dbałość o dobrą jakość kształcenia oraz monitorowanie i modyfikację oferty kształcenia zgodnie z oczekiwaniami studentów. Przykładem pozytywnych zmian jest utworzenie nowych specjalności na kierunkach: Edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych oraz Wychowanie Fizyczne. W przypadku pierwszego z nich nowymi specjalnościami są: Edukacja artystyczna z terapią zajęciową i arteterapią, Sztuki wizualne z grafiką projektową i fotografią. Na kierunku Wychowanie Fizyczne nowością jest możliwość podjęcia kształcenia na specjalnościach: Wychowanie fizyczne - trener personalny, Wychowanie fizyczne z kinezygerontoprofilaktyką oraz Wychowanie fizyczne w służbach mundurowych.

(JB), fot. JB







Dziękujemy za przesłanie błędu