Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 25 września. Imieniny: Aureli, Kamila, Kleofasa
11/07/2018 - 14:40

Pociągiem retro dojedziesz w wakacje do Krynicy i Muszyny

We wszystkie niedziele lipca turystyczny skład retro kursuje szlakiem kolejowym wzdłuż Doliny Popradu z Nowego Sącza przez Piwniczną i Muszynę. Z Nowego Sącza odjeżdża o godz. 10.11!Dotychczas wakacyjny pociąg retro jeździł trasą z Nowego Sącza do Chabówki. Jednak w tym roku z powodu naprawy osuniętego toru w Limanowej w tym roku zmieniono trasę przejazdu na równie ciekawą i atrakcyjną turystycznie w Dolinie Popradu.

Skład pociągu zestawiony jest z historycznej lokomotywy spalinowej SM42-1006 w malowaniu z lat 70. XX wieku oraz odrestaurowanych wagonów pasażerskich z lat 30 i 60. XX wieku. Jest także wagon pocztowy z 1923 roku służący obecnie jako kawiarnia i mobilny punkt informacji turystycznej. Turyści jadący składem mają możliwość wyboru różnych wariantów podróży i zatrzymania się w celu zwiedzenia muszyńskich ogrodów sensorycznych, muzeum regionalnego lub przejechania do Krynicy i wizyty na Górze Parkowej lub na deptaku i w domu zdrojowym.

W pociągu nie zabraknie atrakcji – pasażerów odwiedzi przewodnik, będą rozdawane informatory turystyczne, będzie też można spróbować produktów regionalnych. Dla najmłodszych uczestników przejazdu i całych rodzin przewidziano dodatkowe niespodzianki.

Pociąg retro odjeżdża w niedziele o godzinie 10:11. Po dwóch godzinach jazdy dociera do Krynicy. Powrót pociągu retro z Krynicy o godzinie 16:07.

Bilety na pociągi retro można rezerwować na stronie projektu: www.kolejegalicyjskie.pl

Projekt „Małopolskie Szlaki Turystyki Kolejowej” ma na celu promocję atrakcji turystycznych oraz dziedzictwa historii kolei w Małopolsce i obejmuje przejazdy historycznym taborem kolejowym ze Skansenu Taboru Kolejowego w Chabówce wraz z atrakcjami na pokładzie pociągów oraz podczas postojów na poszczególnych stacjach i przystankach.

Projekt „Małopolskie Szlaki Turystyki Kolejowej” jest realizowany przez Nowosądeckie Stowarzyszenie Miłośników Kolei przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego w ramach konkursu ofert z turystyki pn. „Małopolska Gościnna”.

Partnerem strategicznym wydarzenia jest PKP CARGO.

Pociąg retro - znakomity pomysł na niedzielną wycieczkę [ZDJĘCIA]

Turystyczny skład retro kursuje wzdłuż Doliny Popradu z Nowego Sącza przez Piwniczną i Muszynę aż do Krynicy-Zdroju. Wyjazd o godz. 10.11, powrót po godz. 16.

Artykuł sponsorowany

Jeśli zauważyłeś błąd, zaznacz fragment tekstu zawierający ten błąd.

Jeden człowiek własnymi rękami zbudował kamienny most. Ta historia ze Znamirowic nad Jeziorem Rożnowskim, mogłaby się stać kanwą dramatu. Słyszeliście o tej historii? Obejrzyjcie nasz reportaż:


Dziękujemy za przesłanie błędu