Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 22 lutego. Imieniny: Małgorzaty, Marty, Nikifora
17/06/2018 - 21:05

Po raz piąty pod sztandarem Jezusa na sądeckim rynku

Pod Sztandarem Jezusa! To zawołanie po raz kolejny wzywa mieszkańców Nowego Sącza do uczestnictwa w V Koncercie Ewangelizacyjnym, który odbędzie się w piątek 22 czerwca o godz. 18 na sądeckim rynku. Koncert organizują parafie jezuickie przy udziale Urzędu Miasta Nowego Sącza.

Gdy wielbimy Boga, otwieramy zamknięte drzwi naszej duszy na działanie łaski miłosierdzia. Koncert to nie tylko ewangelizacja, pragniemy  przybliżyć także sytuację wojenną w Syrii i cierpienia tamtejszych chrześcijan, w myśl najważniejszego przykazania o miłości. o Bogu, trudnościach, złych decyzjach. Jezus nikogo nie odrzuca. On Miłuje.

Ta prawda zostanie wyśpiewana na scenie przez grupę Maleo Reggae Rockers - to polski zespół grający reagge. Liderem i założycielem grupy Maleo Reagge Rockers jest Dariusz "Maleo" Malejonek.  który jako wolontariusz Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego przebywał na terenie pogrążonej wojną Syrii. 

Jesteśmy świadkami prześladowań chrześcijan na całym świecie – brutalnych mordów, burzonych domów, palonych kościołów. Ludzie są wyrzucani na margines życia społecznego, zabijani tylko z powodu wiary w Jezusa Chrystusa. Pomóżmy naszym braciom cierpiącym za wiarę.

„Błogosławieni, którzy cierpią prześladowanie dla sprawiedliwości, albowiem do nich należy królestwo niebieskie” (Mt 5, 10)

 „Naprawdę trudno wyobrazić sobie, jak ludzie mogą żyć od siedmiu lat w takich warunkach, nie da się funkcjonować z ciągłą myślą o śmierci”,  dlatego wspólnie my - Salezjański Wolontariat Misyjny Młodzi Światu i Darek Malejonek stworzyliśmy płytę Nieśmiertelni.

Salezjańska praca to jest po prostu heroizm. Opiekują się młodzieżą, codziennie wydają paczki żywnościowe: ryż, mąkę, olej, cukier, świece, bo nie ma światła. To jest ich codzienna działalność z narażeniem życia. Byłem zbudowany postawą salezjanów, ale wychowankowie ich oratorium, też włączają się do tej pomocy.

Chcesz się przyłączyć, przyjdź na płytę rynku o godz. 18 otwórz swoje serce, Kup płytę Nieśmiertelnych, lub wesprzyj datkiem zbiórkę na rzecz wolontariatu. Idźcie i głoście!. Głoście wielkie dzieła Boże, Jego Miłosierdzie !

Agnieszka Oleksy

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcjiDziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2018