Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 23 kwietnia. Imieniny: Ilony, Jerzego, Wojciecha
12/01/2017 - 16:10

Nowosądecki "Splot" w międzynarodowej, szkolnej sieci

Wspólna praca nad rozwijaniem kompetencji z zakresu przedsiębiorczości, umiejętności pracy w grupie oraz kreatywności młodzieży i nauczycieli - to główne cele projektu w ramach programu Erasmus, w którym uczestniczy nowosądecki "Splot".

Zespół Szkół Społecznych "Splot" z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Jana Karskiego w Nowym Sączu od 2014 roku realizuje projekt w ramach programu Erasmus +KA2 InTime21 (Innovating teaching ideas and methods for the 21st century), który polega na wyjazdach nauczycieli i uczniów ze szkół z Austrii, Danii, Finlandii, Włoch, Słowenii, Hiszpanii oraz Polski. 

W dniach 12-16 stycznia br. ZSS "Splot" będzie gościć w swoich progach reprezentacje koordynatorów i nauczycieli z wszystkich partnerskich szkół, a w marcu br. reprezentacje uczniów. Styczniowe spotkanie jest jedenastym z cyklu trzynastu spotkań. Ze względu na prowadzone w naszej szkole nauczanie dwujęzyczne, obecność zagranicznych gości daje nam nieocenioną możliwość wymiany międzynarodowych doświadczeń i wykorzystywania w praktyce umiejętności językowych.

Dzięki współpracy nauczyciele tworzą i rozwijają kreatywne metody pracy, a także udostępniają sobie nawzajem - na specjalnie stworzonej w tym celu stronie internetowej - przydatne narzędzia i opracowane scenariusze lekcji. 

Głównym celem projektu jest również wspólna praca nad rozwijaniem kompetencji z zakresu przedsiębiorczości, umiejętności pracy w grupie oraz kreatywności młodzieży i nauczycieli. Zaszczepienie młodym ludziom bakcyla przedsiębiorczości i kreatywności zaowocuje w przyszłości większą otwartością i mobilnością, a to z kolei przełoży się na zwiększenie szans na rynku pracy.

Ponadto, współpraca z rówieśnikami z innych krajów pozwala młodzieży spojrzeć na rzeczywistość z innej perspektywy, uczy szacunku, pozwala docenić inność, a także odkrywać poczucie dumy z osiągnięć kraju, z którego pochodzą. (Magdalena Rzeźnik)







Dziękujemy za przesłanie błędu