Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 19 stycznia. Imieniny: Erwiny, Henryka, Mariusza
15/05/2018 - 13:35

Maturzyści zdawali dzisiaj język niemiecki. Jutro chemia i historia

Maturzyści zmierzyli się dzisiaj z językiem niemieckim. Niektórzy zakończyli już egzaminy i planują wakacje. Jutro na uczniów czeka jeszcze chemia i historia.

Tegoroczne egzaminy maturalne powoli dobiegają końca. Dzisiaj o godzinie 9 maturzyści pisali język niemiecki na poziomie podstawowym. Jak się okazało, pytania były łatwe. Uczniowie musieli napisać post na bloga o otwarciu centrum handlowego.  

- Wyszłam z sali dwadzieścia minut przed czasem. Spodziewałam się, że egzamin będzie trudniejszy, ale na szczęście zadania były proste. Jestem pewna, że zdałam – mówi z uśmiechem na twarzy Ania.

Arkusz egzaminacyjny z języka niemieckiego

O godzinie 14 maturzyści zmierzą się jeszcze z językiem niemieckim na poziomie rozszerzonym. Na rozwiązanie zadań będą mieli 150 minut. W środę (16 maja) będą pisać chemię i historię. Niektórzy skończyli już egzaminy pisemne i teraz zdają ustny język polski i język obcy.

Każdy absolwent szkoły średniej, aby zdać maturę musi uzyskać minimum 30 procent punktów z przedmiotów obowiązkowych, a więc z języka polskiego, matematyki i języka obcego. Ponadto musi przystąpić do jednego z przedmiotów rozszerzonych, ale wynik z niego nie będzie miał wpływu na zaliczenie matury.

[email protected], fot. RG

Jeśli zauważyłeś błąd, zaznacz fragment tekstu zawierający ten błąd.


Dziękujemy za przesłanie błędu