Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 25 września. Imieniny: Aureli, Kamila, Kleofasa
10/10/2017 - 12:50

„Mamo nie wiesz czego potrzebuje facet? Głupiej dupy” - padło ze sceny sądeckiego MOK-u

Wspólny urlop matki i córki, odegrany na scenie w wykonaniu aktorek o właśnie takiej relacji rodzinnej. To wydarzyło się podczas spektaklu "Po co są matki?" w reżyserii Roberta Glińskiego, natomiast publiczności zaprezentowały się Joanna Żółtowska oraz Paulina Holtz.

- To sztuka o miłości i o tym, jak trudno jest być blisko. Matka i córka wyjeżdżają na wspólny urlop. Początkowo pierwsza zrzędzi, co druga ironicznie kwituje. Kolejne minuty wypełniają zabawne dialogi o istocie małżeństwa. Matka marzy, by jak najszybciej wydać córkę za mąż - dowiedzieć się można było z zapowiedzi.

Zobacz: VOO VOO zawładnęło sceną, a publiczność była wniebowzięta!

Spektakl pełen był wyrazistych dialogów: „Mamo nie wiesz czego potrzebuje facet? Głupiej dupy” „Chce jej dać zabezpieczenie i futro”- odpowiada matka. „A co z miłością i szacunkiem?- ciągnie córka. „Futro przetrwa dłużnej!”

Od zabawnych tyrad zaczyna się poruszająca rozmowa o bliskości, rodzinnych sekretach i zawiedzionych oczekiwaniach. O tym, co przez lata niewypowiedziane.”Gdybym miała syna łatwiej byłoby mi go zbić, gdyby był niegrzeczny. Z córką jest inaczej. Czułam się winna. Czułam, jakbym biła część siebie” – mówiła na początku matka do córki. „Jestem sobą, a nie częścią ciebie!”- wykrzyczała na koniec córka.

Zobacz: "Taki los aktora. Raz jesteś dżdżownicą, a raz transwestytą"

Pomiędzy tymi zdaniami padło jeszcze tysiące ważnych, nieoczekiwanych wyznań. Córka nie staje się opiekunką domowego ogniska, nie rodzi „dwójki ślicznych dzieci” i nie wychodzi bogato za mąż. Scenariusze, które wymyśliła sobie matka nie sprawdziły się. Okazuje się, że i matka nie jest dokładnie taka, jak myślała córka. Ma swoje mroki, grzeszki i tajemnice. Gdy pęka budowana przez lata fasada matka i córka stają się sobie bliższe niż kiedykolwiek wcześniej.

MŚ. Fot. Andrzej Rams

Jeśli zauważyłeś błąd, zaznacz fragment tekstu zawierający ten błąd.

Jeden człowiek własnymi rękami zbudował kamienny most. Ta historia ze Znamirowic nad Jeziorem Rożnowskim, mogłaby się stać kanwą dramatu. Słyszeliście o tej historii? Obejrzyjcie nasz reportaż:


Dziękujemy za przesłanie błędu