Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 25 września. Imieniny: Aureli, Kamila, Kleofasa
12/10/2017 - 20:45

Małgorzata Foremniak jako Elizabeth Taylor. Sztuka pełna napięć między kochankami, na scenie Jesiennego Festiwalu Teatralnego

Małgorzata Foremniak, Paweł Deląg, Martyna Kliszewska i Sambor Czarnota przenoszą widzów w świat wielkiej miłości gwiazd zza oceanu. Za ich sprawą Elizabeth Taylor oraz Richard Burton ukazali się nowosądeckiej publiczności na wyciągnięcie ręki. Sztuka zaczarowała widzów.

- Kto choć raz nie zazdrościł jej sławy, talentu i miłości tłumów? Kto nie chciałby się zamienić na życia z piękną Liz? Ten po obejrzeniu sztuki zastanowi się dwa razy. Na scenie iskrzy od emocji, napięcie między kochankami przeradza się na zmianę w burzliwe kłótnie i nagłe przypływy pożądania.

Zobacz: "Taki los aktora. Raz jesteś dżdżownicą, a raz transwestytą"

Foremniak i Deląg, jako Taylor i Burton, przekonują. Wciągają w duszną od emocji, intymną historię. Tą miłością można się odurzyć, jak whiskey, którą nieustannie popijają kochankowie. Ale czy w życiu na ciągłym rauszu, emocji i alkoholu, nadchodzi w końcu bolesne przebudzenie? - pyta widzów Jakub Przebindowski, reżyser „Być jak Elizabeth Taylor”. 

Co zobaczyli widzowie, którzy szczelnie wypełnili salę nowosądeckiego Miejskiego Ośrodka, Kultury? Czwarta nad ranem, apartament Tony’ego Slawersa w hotelu New York Palace. Do drzwi uznanego psychoterapeuty dobija się pijana gwiazda filmowa, po chwili wpada jej mąż Richard Burton. Zaczyna się histeryczny spektakl. Burzliwa historia miłości, nienawiści z psychoanalizą w tle. W podróżach, przez kolejne pokoje luksusowych apartamentów, podglądano jak to jest „Być jak Elizabeth Taylor”. Publiczność mogła poczuć się niemal jak uczestnicy tych wydarzeń.

Spektakl przesiąknięty prawdziwym życiem... - Elizabeth Taylor, czyli wielbiona przez miliony gwiazda, dwukrotna zdobywczyni Oscara w 1962 roku na planie filmu „Kleopatra”, poznaje Richarda Burtona. Aktorka miała już za sobą cztery małżeństwa. On zostawił dla niej żonę i dwójkę dzieci. Taylor i Burton kochali się, nienawidzili i niszczyli. Ale nie mogli bez siebie żyć. Związek skończył się rozwodem, ale na ślubnym kobiercu stanęli po raz drugi.

Zobacz: "Mamo nie wiesz czego potrzebuje facet? Głupiej dupy" - padło ze sceny sądeckiego MOK-u

Ona ekscentryczna, nadwrażliwa. On porywczy i wybuchowy. Słynęli z publicznych skandali i awantur. Zamiłowania do luksusu i alkoholu. Związek Elizabeth Taylor i Richarda Burtona śledziły miliony. Rozstali się w 1975 roku, ale aktorka do końca swoich dni powtarzała, że Burton był największą miłością jej życia - opisują tę sztukę autorzy. 

Michał Śmierciak. Fot. Jesienny Festiwal Teatralny

Jeśli zauważyłeś błąd, zaznacz fragment tekstu zawierający ten błąd.

Jeden człowiek własnymi rękami zbudował kamienny most. Ta historia ze Znamirowic nad Jeziorem Rożnowskim, mogłaby się stać kanwą dramatu. Słyszeliście o tej historii? Obejrzyjcie nasz reportaż:


Dziękujemy za przesłanie błędu