Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 19 kwietnia. Imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa
28/03/2018 - 16:45

Które szkoły zasłużyły na Certyfikat Lidera "Szkoły Promującej Bezpieczeństwo"?

Komendant sądeckiej policji młodszy inspektor Jarosław Tokarczyk wręczył dzisiaj szkołom z Sądecczyzny Certyfikaty Liderów Zintegrowanej Polityki Bezpieczeństwa.

- Placówki te do projektu Zintegrowanej Polityki Bezpieczeństwa przystąpiły w roku 2009. Następnie po pozytywnym zaopiniowaniu podczas pierwszego audytu certyfikacyjnego otrzymały certyfikat „Szkoły Promującej Bezpieczeństwo” na okres dwóch lat, a kolejno na następne 5 lat. W 2017 roku złożyły wniosek o nadanie im tytułu Lidera i po pozytywnym zaopiniowaniu przez Zespół certyfikujący KWP w Krakowie otrzymały tytuł LIDERA „Szkoły Promującej Bezpieczeństwo”, tym razem już bezterminowo - wyjaśniła asp. dr Iwona Grzebyk-Dulak, oficer prasowy sądeckiej policji.

Certyfikaty te w imieniu Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie nadinsp. dra Krzysztofa Pobuty, wręczył mł. insp. Jarosław Tokarczyk - Komendant Miejski Policji w Nowym Sączu wraz ze swoim zastępcą - nadkom. Tomaszem Florkiem, Naczelnikiem Wydziału Prewencji - kom. Waldemarem Górowskim oraz koordynatorem ZPB ze strony Policji - asp. szt. Barbarą Leśniak.

Szkoły, którym przyznano certyfikaty liderów promujących bezpieczeństwo to:

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Ptaszkowej
Zespół Szkół im. Władysława Orkana w Marcinkowicach
Szkoła Podstawowa nr 7 im. Obrońców Pokoju w Nowym Sączu
Zespół Szkół im. św. Kingi w Łącku
Szkoła Podstawowa im. s. Czesławy Lorek w Biczycach Dolnych
Zespół Szkół Samochodowych im. Tadeusza Tańskiego w Nowym Sączu

- Małopolski Projekt Zintegrowanej Polityki Bezpieczeństwa, to program prewencyjny, który powstał w wyniku wieloletniej współpracy Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie i policji holenderskiej.  Jest projektem koordynowanym przez Policję i inicjującym współpracę wielu podmiotów w kwestii dbałości o bezpieczeństwo na terenie placówek oświatowych. Opiera się więc na trwałej współpracy: Placówka oświatowa - Policja - Partnerzy Zewnętrzni. Jest realizowany na terenie każdego powiatu województwa małopolskiego, w tym również na terenie Nowego Sącza i powiatu nowosądeckiego. Placówki oświatowe przystępują do projektu na zasadzie dobrowolności - dodała przedstawicielka Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

Jaki jest zamysł tej inicjatywy? - Celem projektu jest realna poprawa bezpieczeństwa na terenie placówki oświatowej poprzez dążenie do ograniczenia zjawiska przemocy wśród dzieci i młodzieży szkolnej. Na terenie działania Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu, Projekt Zintegrowanej Polityki Bezpieczeństwa realizowany jest od roku 2005 - podsumowała Iwona Grzebyk-Dulak.

MŚ ([email protected]) fot. KMP w Nowym Sączu







Dziękujemy za przesłanie błędu