Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 12 listopada. Imieniny: Konrada, Renaty, Witolda
31/08/2015 - 12:14

Książkowy motyl. Koniec wakacji na Gorzkowie

Pod koniec wakacji w przedpołudniowy czwartek w filii Gorzków – Wojska Polskiego Sądeckiej Biblioteki Publicznej w Nowym Sączu, po raz ostatni w ramach akcji „Bezpieczne wakacje 2015” , odbyły się zajęcia plastyczne zatytułowane „Książkowy motyl”.
 Motyl rodzi się z kokonu, a książka z pomysłu, z czasem kokon się rozwija i rodzi się z niego cos pięknego, dokładnie tak samo jak książka.
Motyle jak chwile są ulotne. Cóż może być piękniejsze, niż oglądanie motyla szykującego się do ruszenia w świat ? Przypomina on świeżo wydana książkę, która powoli zdobywa serce czytelników na całym świecie.
Tylko inteligentny i przepełniony uczuciem człowiek potrafi powiązać motyla ze swoją ulubioną książką, dać mu nowe życie, a potem oglądać jak wyrusza w siną dal nie oglądając się za siebie.

Gabriela Lulek

Gościem i zarazem prowadzącym była Anna Smoter, pracownik Kawiarenki Akwarelka działającej przy świetlicy środowiskowej ZAB nr 5 na Gorzkowie.
Uczestnicy zajęć mieli za zadanie przy użyciu różnych technik plastycznych, przygotować kolorowe wizerunki motyli. Wielobarwne motyle pozostaną w bibliotece jako wspomnienie pełnych radości i zabawy wakacji.

Opiekun filii bibliotecznej Marek Rylewicz, jest wdzięczny za pomoc sponsorom oraz partnerom, którzy ufundowali upominki dla uczestników konkursu. Żywi nadzieję, że przyszłe wydarzenia które przygotuje dla dzieci, będą także gromadziły tłumy uczestników, a rodzice będą pewni że ich pociechy bawią się świetnie i są bezpieczne w murach biblioteki.

(oprac. JB)
Źródło i fot. Filia Gorzków Sądeckiej Biblioteki Publicznej w Nowym Sączu
Jeśli zauważyłeś błąd, zaznacz fragment tekstu zawierający ten błąd.Dziękujemy za przesłanie błędu

Motoryzacja Jesienią 2018 Partnerzy