Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 16 listopada. Imieniny: Edmunda, Marii, Marka
04/06/2018 - 18:35

Krakowiacy i Górale (z Łomnicy) przed pomnikiem Mickiewicza w Krakowie

W związku z przypadającą w 2018 roku setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości, uczniowie ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Łomnicy Zdroju wzięli udział w happeningu w Krakowie.


Wspólnie ze Szkołą Podstawową nr 45 im. Pauli Montal Sióstr Pijarek w Krakowie na krakowskim rynku zaśpiewali piosenki patriotyczne. Miejsce projektu nieprzypadkowe, bo przed pomnikiem Adama Mickiewicza spotkali się Krakowiacy i Górale.

Zaraz po wysłuchaniu południowego hejnału uczniowie rozpoczęli minispektakl uliczny. Zwrócili tym samym na siebie uwagę ludzi zgromadzonych nie tylko przed Kościołem Mariackim i Sukiennicami. Wśród nich byli licznie spacerujący cudzoziemcy. Barwnymi strojami i głośnym góralskim śpiewem oczarowali przypadkowych zebranych. Happening powstał jako wynik wspólnej pracy nauczycieli różnych przedmiotów (języka polskiego, historii, muzyki i języka angielskiego) przy aktywnym, współuczestniczącym udziale publiczności.


Gimnazjaliści z Łomnicy Zdroju mają już w swoim dorobku inny rodzaj współczesnego happeningu. Była nią akcja typu FLASH MOB. Wykonanie bożonarodzeniowego, świątecznego flash mobu w jednej z sądeckich galerii aktywizowało i dało możliwość uczestniczenia w wydarzeniu praktycznie każdemu.

Organizatorem akcji była p. Beata Miechurska, opiekunka samorządu szkolnego. Opiekę muzyczną sprawowała p. Joanna Gumulak.

Jeśli zauważyłeś błąd, zaznacz fragment tekstu zawierający ten błąd.
Taki most powstaje nad Kamienicą. Widzieliście?


Dziękujemy za przesłanie błędu

Motoryzacja Jesienią 2018 Partnerzy