Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 23 kwietnia. Imieniny: Ilony, Jerzego, Wojciecha
przewiń w dół
Data Publikacji: 
08/01/2017 - 09:00

Korzenna pęka z dumy z powodu saksofonistów

Dumą Korzennej stali się ostatnio młodzi saksofoniści ze szkoły muzycznej, którzy odnieśli sukces w międzynarodowym festiwalu.

Z wyróżnieniem z Międzynarodowego Festiwalu Saksofonowego w Przeworsku wrócił kwartet saksofonowy ze Szkoły Muzycznej I stopnia w Korzennej. Jurorzy ocenili występ młodych muzyków jako jeden z najlepszych, ponieważ nie przyznano  miejsc  na podium.

Przeczytaj też Miejsce na muzycznym podium wywalczone gitarą

Kwartet prowadzony przez Krzysztofa Bagnickiego występował w składzie: Gabriela Rola – saksofon sopranowy, Sebastian Łukasik- saksofon altowy, Martyna Bacia – saksofon tenorowy, Maciej Filip- saksofon barytonowy. Konkursowe występy oceniało międzynarodowe jury, w którym znaleźli się profesorowie muzycznych uczelni z Wrocławia, Szczecina i Rzeczowa oraz Frederico Alba (Conservatorio di Musica "F. Cilea" - Reggio Calabria - Włochy), Michał Knot (Duo Aliada, FIVE SAX, Vienna Saxophonic Orchestra).

Przeczytaj też Szkoła Muzyczna w Korzennej przeżywa oblężenie ?

Osiagniety przez młodych saksofonistów sukces jest tym większy, że szkoła muzycznaw Korzennej istnieje dopiero czwarty rok. W dotychczasowym dorobku ma już kilka wysokich miejsc w rywalizacji konkursowej na arenie całego kraju m.in. w konkursach dla gitarzystów klasycznych.

(a), fot. Szkoła Muzyczna w Korzennej

Katalog firm Sądeczanin.info - tu znajdziesz firmy Sądecczyzny