Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 29 marca. Imieniny: Marka, Wiktoryny, Zenona
17/01/2017 - 14:50

Koniec gimnastyki korekcyjnej dla dzieci z Nowego Sącza? Na przekór rodzicom idzie dobra zmiana

Mimo wniosku „na nie” radnych zasiadających w Komisji Sportu i Turystyki i na przekór protestom części rodziców na najbliższej sesji rajcy głosować będą nad wnioskiem prezydenta Ryszarda Nowaka w sprawie rozwiązania Zespołu Placówek Oświatowo-Wychowawczych w Nowym Sączu. W skład Zespołu wchodzi m.in Międzyszkolny Ośrodek Gimnastyki Korekcyjnej. Jakie jest uzasadnienie projektu? Czy to koniec gimnastyki korekcyjnej dla sądeckich uczniów? W myśl uzasadnienia uchwały, idzie dobra zmiana.

Zgodnie z projektem uchwały, który poddany zostanie pod głosowanie 24 stycznia Zespół  Placówek  Oświatowo-Wychowawczych rozwiązany zostanie z dniem 31 sierpnia 2017 roku. Jak zapewnia prezydent to zabieg czysto organizacyjny i nie zmieni ani sposobu ani formuły funkcjonowania MOGK, czego dziś najmocniej obawiają się rodzice. Od 1 września MOGK zostanie włączony do nowego Zespołu, w którym działać będzie nowe Liceum Sportowe.

Zobacz też: Nowy Sącz: To byłby absurd! Co tak oburzyło szefa Wydziału Edukacji Urzędu Miasta?

- Uchwała o rozwiązaniu w/w Zespołu stanowi podstawę do utworzenia nowego zespołu zwanego Zespół Szkół i Placówek w Nowym Sączu z siedzibą przy ul. Nadbrzeżnej 77. W skład tego Zespołu planuje się włączyć z dniem 1 września 2017r. następujące jednostki:  1.V Liceum Sportowe im. Św. Kingi powstałe, w związku z koniecznymi zmianami wynikającymi z wdrażania reformy ustroju szkolnego, z przekształcenia Gimnazjum nr 5 im. Św. Kingi z Oddziałami Integracyjnymi. 2.Międzyszkolny Ośrodek Gimnastyki Korekcyjnej.  3. Międzyszkolny Ośrodek Sportowy – czytamy w projekcie z czego wynika, że uwagi rodziców o dogodności dotychczasowej lokalizacji MOGK przy Jagiellońskiej 37 przeszły bez echa.

- W bardzo bliskiej okolicy są przystanki wszystkich linii autobusowych w Nowym Sączu – podkreślali w rozmowie z Sądeczaniniem.info rodzice.

Ale na to Urząd Miasta ma gotową odpowiedź:

- Nowe,  zaproponowane  rozwiązania  dotyczące  zmiany  siedziby  Międzyszkolnego  Ośrodka Gimnastyki  Korekcyjnej  z  pewnością podniosą jakość świadczonej  oferty  edukacyjnej  (np. nowe,  przestronne,  doświetlone  pomieszczenia,  oddzielne  wejście,  możliwość skorzystania  z  obiadów  w  stołówce  Szkoły  Podstawowej  nr  20,  możliwość realizacji  niektórych  zajęć z wykorzystaniem zasobów znajdującego się w pobliżu o środka MOSIR-u, pływalni, siłowni, obok   szkoły   duży   parking).   Warto   również zauważyć, że   jeszcze   jednym   ważnym argumentem  przemawiającym  za  zmianą miejsca  organizacji  zajęć gimnastyki  korekcyjnej jest  fakt,  iż z  racji  postępującego  niżu  demograficznego  w  budynku  Gimnazjum  nr  5  już obecnie  można  wygospodarować niezbędne  pomieszczenia,  bez  uszczerbku  na  organizacji procesu  kształcenia  uczniów  gimnazjum.  Z  dniem  1  września  2017 roku,  będzie  wolnych kolejnych kilka sal dydaktycznych – czytamy w projekcie.

Zobacz też: Zamkną Międzyszkolny Ośrodek Gimnastyki Korekcyjnej? Nic nie jest przesądzone, ale...

Prezydent nie ukrywa również, że na zaproponowanej zmianie miasto sporo zaoszczędzi – 30 tysięcy na utrzymaniu budynku przy Jagiellońskiej 37 a kolejne 18 tys. na redukcji stanowisk kierowniczych.

ES [email protected] Fot.: ilustracyjne Facebook







Dziękujemy za przesłanie błędu