Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 16 lutego. Imieniny: Danuty, Daniela, Juliany
10/02/2018 - 18:00

Już jutro święcenia nowego biskupa. Będzie transmisja na żywo

W niedzielę 11 lutego odbędą się święcenia biskupie ks. Mirosława Gucwy. Msza święta, podczas której nowy biskup otrzyma święcenia, odbędzie się w Katedrze Maryi Matki Kościoła w Bouar.

Ksiądz Mirosław od 1992 roku głosi Słowo Boże w diecezji Bouar. Biskup nominat jest od początku swojej działalności misyjnej zaangażowany w działania na rzecz pokoju diecezji. Podejmuje działania na rzecz dialogu między religiami, szczególnie muzułmanami i protestantami. Kapłan zapoczątkował podczas rebelii w Republice Środkowoafrykańskie działalność Platformy Religijnej. Są to spotkania wyznawców religii chrześcijańskich oraz islamu. Celem zgromadzenia jest wspólna refleksja, modlitwa i wspólne inicjatywy na rzecz pokoju.

Zobacz też: Limanowski misjonarz wybudował kościół w Afryce [Zdjęcie]

Podczas uroczystości będzie obecny biskup diecezji tarnowskiej Andrzej Jeż, który będzie jednym z konsekratorów nowo wyświęconego biskupa. Na żywo transmisję z uroczystości będzie można obejrzeć na profilu facebookowym o. Benedykta Pączka. Początek transmisji o godzinie 8.30.

Zobacz też: Dotacje dla kościołów z Limanowszczyzny. Które parafie dostały pieniądze?

Biskup nominat Mirosław Gucwa urodził się w 1963 roku w Pisarzowej. Święcenie kapłańskie przyjął w 1988 roku. Prze cztery lata posługiwał w Grybowie, a w 1992 roku został posłany przez biskupa Józefa Życińskiego do pracy misyjnej w Republice Środkowoafrykańskiej. Jest pierwszym kapłanem z diecezji tarnowskiej, który będzie konsekrowany w Afryce.

[email protected], Fot. arch. Sądeczanin

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcjiDziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2018

Miesięcznik Sądeczanin luty 2019 roku