Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 21 stycznia. Imieniny: Agnieszki, Jarosława, Nory
12/02/2018 - 08:10

Gmina Dobra: Zespół „Jurkowianie” z I miejscem na 46. Góralskim Karnawale!

46. Góralski Karnawał w Bukowinie Tatrzańskiej dobiegł końca. W przeglądzie grup kolędniczych Zespół Regionalny „Jurkowianie” z Jurkowa (gmina Dobra) zdobył I miejsce!

Grupa kolędnicza „Z Turoniem” z Jurkowa pokonała 50 grup z województwa małopolskiego, podkarpackiego, pomorskiego, śląskiego i świętokrzyskiego.

Zobacz też: Ranking 10 najbardziej aktywnych jednostek OSP w powiecie limanowskim

Wśród 11 równorzędnych pierwszych miejsc w przeglądzie znalazła się również grupa „Żywa Szopka” ze Szczyrzyca i „Żywa Szopka” z Sadku-Kostrzy. Uczestnicy zdobyli Złotą Rozetę Góralską i nagrodę pieniężną w wysokości 900 zł. Ponadto, nagrodą grand prix Złotego Torunia za wybitną prezentację, w postaci statuetki i nagrody pieniężnej w wysokości 1200 zł zdobyła grupa kolędnicza "Herody" z Podegrodzia

Grupy kolędnicze z powiatu limanowskiego zdobyły również drugie miejsca. Srebrna Rozeta Góralska oraz nagroda pieniężna w wysokości 700 zł powędrowała do grupy „Z Turoniem” ze Słopnic, „Z Gwiazdą” z Kasiny Wielkiej i „Herody” z Krasnego-Lasocic.

Zobacz też: Mszana Dolna: Ogień wybuchł w drewnianym domu. Akcja 40 strażaków [Zdjęcia]

46. Góralski Karnawał to 4-ro dniowe wydarzenie w Bukowinie Tatrzańskiej, na które zjeżdżają się kapele i grupy kolędnicze z różnych stron Polski. Uczestnicy hucznie żegnają karnawał, prezentują swoje umiejętności podczas przeglądów kolędniczych oraz kultywują góralską tradycję.

Zbójnickie tańce, popisy kolędnicze czy tradycyjne tańce to tylko niektóre z atrakcji!

[email protected], Fot. Oficjalna strona Góralskiego Karnawału, Fanpage zespołu "Jurkowianie"

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcji


Dziękujemy za przesłanie błędu