Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 28 maja. Imieniny: Augustyna, Ingi, Jaromira
przewiń w dół
16/09/2017 - 09:00

Gdzie się bawić? Weekend po sądecku (15-17 września 2017)

Eksperymenty w Bartniku, promocja książki, turniej piłki nożnej, a może wypad do kina? Tak zapowiada się najbliższy weekend na Sądecczyźnie.

PIĄTEK

Dzień eksperymentów w Sądeckim Bartniku

Gospodarstwo Pasieczne Sądecki Bartnik w Stróżach koło Grybowa zaprasza na dzień eksperymentów i doświadczeń. Impreza rozpocznie się o godz. 10 i potrwa do godz. 17.

Słowacka Hokejowa Ekstraliga Kobiet

MKHL Krynica – Zdrój rozpoczyna kolejny sezon rozgrywek w EXTRALIDZE KOBIET 2017/2018 Słowackiego Związku Hokeja na Lodzie SZĽH. Najbliższy mecz odbędzie się w sobotę 15 września o godzinie 17.00 w Hali Lodowej Krynickiego MOSiRu, Park Sportowy 5.

KarpaTon: Głosy przodków w Starym Sączu

Centrum Kultury i Sztuki im. Ady Sari w Starym Sączu zaprasza na widowisko multimedialne  oparte na korzeniach tradycyjnych pieśni Karpat, zatytułowane „Głosy przodków”. Widowisko odbędzie się w piątek 15 września o godzinie 19.00 w starosądeckim Kinie Sokół, ul. Batorego 23. Wstęp wolny.

Co w duszy gra, czyli spotkanie z poezją w Nowym Sączu

W programie prezentacja twórczości uczestników, spotkanie z poezją gościa specjalnego Tommaso Biggiero oraz krótka rozmowa z gościem specjalnym. Nie zabraknie też małego poczęstunku dla zebranych gości. Wiersze Tommaso Biggiero w języku polskim przedstawione oraz zinterpretowane zostaną przez aktorów Teatru Nowego – Wojciecha Trelę oraz Józefa Więcławka.

Koncert w Spóźnionym Słowiku

W najbliższy piątek 15 września o godzinie 19.02 w Spóźnionym Słowiku odbędzie się koncert rockowy trzech zespołów z sądeckim rodowodem! Koncert ma charakter charytatywny, im nas więcej tym większa szansa że pomożemy finansowo w rehabilitacji małego chłopczyka, 6-cioleteniego Piotrusia Fydy, podopiecznego Fundacji „Sursum Corda”.

Piachem w obiektyw

Stowarzyszenie Sądecka Grupa 4×4 oraz Restauracja Ratuszowa – Dom Pierogów zapraszają na wystawę fotografii związanej z Grupą 4×4 autorstwa Darii Pawędy, Sylwii Klimowicz, Igora Kohutnickiego, Grzegorza Kozery, Marcina Szyszkowskiego. Wystawa będzie prezentowana od 15 września w Restauracji Ratuszowa, Rynek 1.

Promocja książki: „Baziaki. Pokolenia” w Starym Sączu

Wszystkich wielbicieli twórczości Jolanty Baziak zapraszamy na promocję książki oraz spotkanie autorskie, które odbędzie się w Bibliotece w Starym Sączu (15 września 2017 r., godz. 17.00)

Promocja książki pt. „Niezwykły tydzień Frani”

Autorka książki i organizator Urząd Miasta Nowego Sącza zapraszają 15 września 2017 r. do Centrum Informacji Turystycznej przy ul. Szwedzka 2 w Nowym Sączu na promocję książki pod tytułem: „Niezwykły tydzień Frani”. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17.00. Zapraszamy!

SOBOTA

Przygodowa rodzinna gra miejska w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Nowym Sączu

Uratuj Królestwo Molikolandi przed okrutnym czarownikiem Berdonem. Walcz z potworami, uwolnij Moliki, przechytrz Okrrrutnego Berdona, przygotuj eliksir i odszukaj legendarny skarb, dzięki któremu ocalisz krainę. Na zwycięzców czeka sława, ziemia i piękna ręka córki prawowitego władcy. W sobotę 16 września w Nowym Sączu rodzinna gra miejska dla poszukiwaczy przygód. Zgłoś drużynę śmiałków – Molikolandia liczy na ciebie!

Turniej Piłki Nożnej w Porębie Małej

W najbliższą sobotę 16 września na Osiedlu Poręba Mała odbędą się zawody sportowe  – Turniej Piłki Nożnej o Puchar Prezydenta Miasta Nowego Sącza Ryszarda Nowaka oraz konkursy, gry i zabawy dla najmłodszych. Zgłoszenia do Turnieju Piłki nożnej należy kierować do Macieja Rogóż.

Moskwa i Petersburg – rosyjskie stolice

Biblioteka Miejska w Muszynie serdecznie zaprasza 16 września 2017 roku (sobota) o godz. 16.00 na prelekcję Tomasza Jeżowskiego „Moskwa i Petersburg – rosyjskie stolice”. Wstęp wolny.

NIEDZIELA

MKS Sandecja Nowy Sącz vs. Termalica Bruk-Bet Nieciecza

17 września dojdzie do spotkanie pomiędzy Sandecją Nowy Sącz a Termalicą Bruk – Bet Nieciecza. Spotkanie odbędzie się na stadionie Termaliki, jednak to Sandecja wystąpi w tym spotkaniu w roli gospodarza. Mecz rozpocznie się o godzinie 15.30.

Promocja książki: „Baziaki. Pokolenia” w Piwnicznej

Wszystkich wielbicieli twórczości Jolanty Baziak zapraszamy na promocję książki oraz spotkanie autorskie, które odbędzie się w Pijalni Artystycznej w Piwnicznej Zdroju (17 września 2017 r., godz. 16.00).

SOBOTA - NIEDZIELA

Rafał Majka w Krynicy Zdroju

W dniach 16-17 września Rafał Majka zaprasza do Krynicy-Zdroju na Majka Days – wyścig dla amatorów kolarstwa szosowego. Dwudniowa uczta z udziałem najlepszego górala Tour de France.

A może do kina?

Kino Helios, Sokół i Jaworzyna. Repertuar kina (15-21 września)

RG [email protected]