Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 25 marca. Imieniny: Bolka, Cezaryny, Marioli
12/07/2018 - 12:00

Gdzie się bawić? Weekend po sądecku (13-15 lipca)

Jarmark korzeński, VI spotkanie Małgorzat, 40. Starosądecki Festiwal Muzyki Dawnej, a może XVI Mistrzostwa Nowego Sącza w Siatkówce Plażowej? Takie atrakcje czekają na sądeczan już w najbliższy weekend.

PIĄTEK

Złockie/Andrzejówka/Żegiestów: Smerfy – spektakl dla dzieci

Gminny Ośrodek Kultury w Muszynie zaprasza wszystkie dzieci na spektakle teatralne pt. Smerfy w wykonaniu agencji artystycznej Blaszany Bębenek. Spektakle odbędą się w piątek 13 lipca w świetlicach w Złockiem, Andrzejówce oraz Żegiestowie.

Światłem i kolorem

Sądecka Biblioteka Publiczna im. J. Szujskiego w Nowym Sączu oraz  Krynickie Stowarzyszenie Twórców Galeria „Pod Kasztanem” zapraszają na wernisaż wystawy jubileuszowej „Światłem i kolorem”. Wernisaż odbędzie się 13 lipca 2018 r. o godzinie 17.00 w zabytkowych piwnicach SBP (ul. Franciszkańska 11). Wystawa będzie czynna do 24 sierpnia 2018 r. w godzinach otwarcia biblioteki.

SOBOTA

Krynica – Zdrój: Hej Fest 2018

Burmistrz Krynicy – Zdroju oraz Polskie Koleje Linowe SA zapraszają na koncert Rico Sanchez and The Gypsies oraz Maryli Rodowicz w ramach Hej Fest 2018. Koncert odbędzie się na Deptaku Głównym w dniu 14 lipca 2018 r. Wstęp wolny.

Sienna: Powitanie lata na siennieńskich wzgórzach

Gminny Ośrodek Kultury w Gródku nad Dunajcem oraz Stowarzyszenie Kulturalne „Siennieńskie Wzgórza” zapraszają na sobotni (14 lipca, godzina 15.00) piknik rodzinny na powitanie lata. W programie: koncerty zespołów i kapel regionalnych, pokazy tańca, zabawa „pod chmurką” oraz mnóstwo atrakcji dla najmłodszych.  Impreza odbędzie się przy Szkole Podstawowej w Siennej.

Muszyna: Cerkwie dawnej Łemkowszczyzny

Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury w Muszynie zaprasza na spotkanie z fotografem i turystą Andrzejem Kosibą, który opowie o wędrówkach z aparatem oraz zaprezentuje łemkowską architekturę sakralną. Spotkanie odbędzie się w sobotę 14 lipca o godzinie 16.00 w Muzeum Regionalnym Państwa Muszyńskiego, ul. Krzywa 1.

Koncert w Winusie: Vis a’ vis

Winus Club zaprasza na sobotni – 14 lipca 2018 r. – koncert duetu Katarzyna Chruściel i Rafał Gondek. Koncert rozpocznie się o godzinie 19.00. Wstęp – wolne datki.

NIEDZIELA

Jarmark korzeński

Na scenie zobaczymy wykonawców z gminy Korzenna oraz zespoły folklorystyczne z Janczowej i zaprzyjaźnionych z gminą słowackich Raslavic. Sporo emocji będzie podczas loterii fantowej, będzie można spróbować regionalnych potraw zarówno polskich, jak i słowackich. Najmłodsi będą mogli spędzić czas na placu zabaw. O godz. 19 na scenie pojawi się zespół GÓRALSI, a potem aż do północy trwać będzie zabawa taneczna z zespołem ELEGANCI.

VI Spotkanie Małgorzat

Prezydent Miasta Nowego Sącza Ryszard Nowak, Stowarzyszenie Sądeckie Forum Kobiet oraz Europa Donna, zapraszają wszystkie właścicielki pięknego imienia Małgorzata, na spotkanie w Sali Reprezentacyjnej Ratusza, poprzedzone mszą świętą w Bazylice Kolegiackiej św. Małgorzaty. Uroczystość odbędzie się w niedzielę 15 lipca 2018 r.

Sienna: Powidoki

Liszka Art Gallery zaprasza na otwarcie wystawy malarstwa Michała Liszki. Prawdziwa uczta dla zmysłów i emocji wyrażona przez artystę w „powidokach” stanowi oddane na płótnie obrazy obok których nie można przejść obojętnie. 15 lipca 2018 r. o godzinie 16.00. podczas uroczystego wernisażu w Marina Art Gallery w Heron Live Hotel mają Państwo niebywałą okazję nabyć eksponowane prace w wyjątkowej, promocyjnej cenie.Wstęp wolny

PIĄTEK - SOBOTA

Folkomania raz jeszcze

Kwartet Galicyjski serdecznie zaprasza na koncerty promujące płytę „Folkomania”. Koncerty odbędą się w piątek 13 lipca w Małej Galerii w Nowym Sączu (ul. Jagiellońska 35)  o godzinie 18.00 oraz w sobotę 14 lipca w Pijalni Artystycznej w Piwnicznej – Zdroju (ul. Zdrojowa 42)  o godzinie 19.00.

SOBOTA - NIEDZIELA

XVI Mistrzostwa Nowego Sącza w Siatkówce Plażowej

W nachodzący weekend 14 i 15 lipca w Parku Sportów Miejskich – PUMPTRACK – odbędą się 16. Mistrzostwa Nowego Sącza w Siatkówce Plażowej kobiet i mężczyzn. Impreza rozpocznie się o godzinie 9.00. Zgłoszenia do udziału 15 minut przed rozpoczęciem rozgrywek. Zachęcamy do uczestnictwa oraz kibicowania.

33. Międzywojewódzki Sejmik Wiejskich Zespołów Teatralnych

Głównym zadaniem Sejmiku jest popularyzacja dorobku artystycznego wiejskich zespołów teatralnych, jak również zaszczepienie szacunku i ukazanie piękna tkwiącego w tradycyjnej kulturze ludowej, a także tworzenie tradycji stałych spotkań, integrujących zespoły i ich opiekunów. Sejmik nie jest konkursem lecz przeglądem, jednak spośród jego uczestników Rada Artystyczna rekomenduje najlepsze zespoły do udziału w Ogólnopolskim Sejmiku Teatrów wsi Polskiej, który odbędzie się w Tarnogrodzie w październiku br. 

PIĄTEK - NIEDZIELA

40. Starosądecki Festiwal Muzyki Dawnej

Czterdziesta edycja Starosądeckiego Festiwalu Muzyki Dawnej to wspaniały jubileusz przedsięwzięcia, które utrwaliło Stary Sącz, miejsce zachowania najstarszych w Polsce zabytków muzycznych, na mapie europejskich centrów historycznego wykonawstwa muzyki dawnej. Festiwal odbywający się w małym, uroczym galicyjskim miasteczku nie tylko był świadkiem rozwoju i ewolucji tej ważnej sfery współczesnej kultury muzycznej, ale sam aktywnie ją współtworzył i nadal stara się to czynić.

A może do kina? Kino Helios, Sokół i Jaworzyna. Repertuar kina (13-19 lipca)

RG [email protected]

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcji


Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin marzec 2019 roku