Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 16 kwietnia. Imieniny: Bernarda, Biruty, Erwina
30/01/2019 - 21:05

Bestsellery "Alfabetu" w styczniu

.

1. Łukasz Połomski, "Między zacofaniem a nowoczesnością. Społeczeństwo Nowego Sącza w latach 1869–1939"

Wszystkie opisane w książce zjawiska społeczne sprowadzają się do pytania, czy mieszczanie sądeccy i ich miasto byli nowocześni, a może zacofani? Autor przedstawia fakty i dane historyczne, ale próbuje zarysować portret socjologiczny mieszczan w dwóch epokach: zaborów i w okresie międzywojennym. Książka, wbrew pozorom, nadzwyczaj aktualna - pokazuje korzenie wielu naszych dzisiejszych zachowań.

​2. Dominik Szczepański, "Czapkins. Historia Tomka Mackiewicza"


„Czapkins" to historia o miłości i samotności; uzależnieniu i wyzwoleniu; poszukiwaniu prawdy i walce z własnym ego. A także o niezwykłym marzeniu, które zmieniło życie Mackiewicza i ludzi wokół niego. Ale przede wszystkim to opowieść o wolności, jej pragnieniu i wcielaniu w życie. Wolności do końca.

3. Radosław Sikora, "Husaria. Duma polskiego oręża"


Jaka naprawdę była polska husaria? W czym tkwił fenomen jej zabójczej skuteczności? Jak wyglądali husarze? Jak walczyli i co robili, gdy przeciwnika nie było w pobliżu? Czemu ich czas bezpowrotnie minął? Husaria obrosła legendami, jednak jej prawdziwa historia jest dużo bardziej niezwykła.

4. Mariusz Szczygieł, "Nie Ma"

Mariusz Szczygieł - laureat Europejskiej Nagrody Literackiej i Dziennikarz Roku 2013 – opowiada prawdziwe historie o "nie ma". Nie ma kogoś. Nie ma czegoś. Nie ma przeszłości. Nie ma pamięci. Nie ma widelców do sera. Nie ma miłości. Nie ma życia. Nie ma fikcji. Nie ma właściwego koloru. Nie ma komisji. Nie ma grobu. Nie ma siostry. Nie ma klamek. Nie ma niebieskich tulipanów. Nie ma nie ma.

5. Krzysztof Ożóg, "966. Chrzest Polski"

Edycja specjalna z okazji 1050 rocznicy Chrztu Polski, bardzo eleganckie Wydanie Sejmowe. Wspaniała kolekcjonerska wersja, piękna płócienna oprawa z obwolutą.

6. Nadieżda Siemionowa, Szkoła zdrowia. Uwolnij się od pasożytów i żyj bez nich"

"Szkoła Zdrowia. Uwolnij się od pasożytów i żyj bez nich" to polskie wydanie rosyjskiego bestsellera z dziedziny medycyny naturalnej. Książka poświęcona jest walce z pasożytami ludzkiego organizmu - tymi dużymi, jak również niewidocznymi gołym okiem. Opowiada o licznych chorobach przez nie wywoływanych.

7. Wojciech Sumliński, Tomasz Budzyński "Niebezpieczne związki Donalda Tuska"

Wojciech Sumliński, najbardziej inwigilowany dziennikarz śledczy w Polsce, i Tomasz Budzyński, major Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, w swojej najmocniejszej książce odsłaniają nam niebezpieczne związki Donalda Tuska z niemieckim wywiadem, światem służb specjalnych i mafijnym półświatkiem. 

8. Jojo Moyes, "Srebrna zatoka"


Lisa nie zamierza oglądać się za siebie. Czasem lepiej nie myśleć o przeszłości. Właśnie dlatego znalazła swój azyl nad malowniczą Srebrną Zatoką, w dzikiej części australijskiego wybrzeża, gdzie można obserwować delfiny, a coroczne pojawienie się humbaków jest dla miejscowych świętem.
Mike pojawia się tam nieproszony. Przyjeżdża z wielkiego miasta i uosabia wszystko, od czego Lisa starała się uciec: nowoczesność, biznes i bezwzględną korporację. 
Wraz z jego przybyciem urokliwy, spokojny świat staje się zagrożony. By go ocalić, Lisa musi odpowiedzieć sobie na pytanie, czy ucieczka zawsze jest dobrym rozwiązaniem oraz...

9. Rose Lagercrantz, "Szczęśliwy ten, kto dostanie Dunię" 

Książki o Duni to historie o uczuciach i przeżyciach bliskich dziecku opowiedziane z jego perspektywy. Przeznaczone są dla początkujących czytelników nie tylko ze względu na treść, ale i formę. Czytanie ułatwiają: prosty język, duża czcionka, przejrzysty układ strony i świetne rysunki Evy Eriksson.

10. Jack Reacher, "Lee Child. Czas przeszły"


Tym razem Jack Reacher stanie twarzą w twarz z przeszłością. Ale przeciwników z pięściami i bronią, z jaką dotąd nie miał do czynienia, również nie zabraknie.


Serdecznie zapraszamy do naszej księgarni "Alfabet" przy ul. Jagiellońskiej 5 w Nowym Sączu







Dziękujemy za przesłanie błędu