Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 12 listopada. Imieniny: Konrada, Renaty, Witolda
31/08/2015 - 12:25

Zbudowali Arkę Przymierza na Światowe Dni Młodzieży

Blisko stu czterdziestu chrześcijańskich liderów młodzieżowych z ośmiu krajów Europy Środkowej i Wschodniej spotkało się Sanktuarium Świętego Jana Pawła II w Łagiewnikach podczas warsztatów zorganizowanych w ramach przygotowań do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w 2016 roku. Młodzież zbudowała symboliczną Arkę Przymierza z drewnianych elementów, która zostanie podarowana papieżowi Franciszkowi, kiedy przyjedzie do Polski.
Spotkanie pod nazwą Forum Liderów Młodzieżowych służyło integracji międzynarodowych środowisk młodzieżowych. Było też okazją do przybliżenia postaci Jana Pawła II i budowania relacji między liderami. Służyło także wymianie doświadczeń i jak najlepszego przygotowania do wypełnienia swojej misji w środowisku lokalnym w krajach, z których przyjechali.

Forum przyciągnęło do Krakowa szesnaście delegacji diecezjalnych z Ukrainy, Rumunii, Włoch, Białorusi, Hiszpanii, Słowacji, Litwy, Łotwy i Polski. Tygodniowe spotkanie, na które przyjechali młodzieżowi chrześcijańscy liderzy, miało w swoim programie m.in. zwiedzanie Krakowa szlakiem Jana Pawła II, Kalwarii Zebrzydowskiej i Wadowic, Centrum Jana Pawła II - Nie lękajcie się! Odbyły się także spotkania z bp. Grzegorzem Rysiem, a także z Jaśkiem Melą, Piotrkiem Żyłką i Eugeniuszem Mrozem.

Młodzi spotkali się też między innymi z kardynałem Stanisławem Dziwiszem i Leszkiem Zegzdą z zarządu województwa.

(m)
Źródło: UMWM
.  
Jeśli zauważyłeś błąd, zaznacz fragment tekstu zawierający ten błąd.Dziękujemy za przesłanie błędu