Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 25 września. Imieniny: Aureli, Kamila, Kleofasa
13/10/2017 - 07:35

Zbudowali w Krynicy most, na który nie da się wejść

Czy w uzdrowisku, na potoku Kryniczanka, fachowcy zbudowali most, który jest budowlanym bublem? Bo źeby na niego wejść, trzeba się wspiąć po betonowej ścianie. Burmistrz Krynicy uspokaja.

Wygląd nowo wybudowanego, niewielkiego mostu, który pojawił się na potoku Kryniczanka, może wprawić w zdumienie. Żeby dostać się na most, trzeba się wspiąć po metrowej ścianie.
To jakiś bubel - pisze w e-mailu do redakcji "Sądeczanina" mieszkaniec Krynicy i przesyła film; słychać na nim utyskiwania przechodniów. - Kto to projektował, czemu kładka  znajduje się tak wysoko?  Ten, kto projektował ten most, nie wiadomo o czym myślał...

- Najgorsze jest to - pisze autor filmu,  że inwestycja jest za unijne pieniądze, a teren przyległy do mostku to droga do posesji,  której nie da nie zda się zniwelować,  aby był dojazd do posesji i mostku.

Czy rzeczywiście budowlańcy mogli postawić taki inwestycyjny bubel? - pytamy burmistrza  uzdrowiska Dariusza Reśkę.

- Kładka nie jest budowlanym bublem - uspokaja burmistrz. - Znajduje się 70 cm nad poziomem drogi, bo to wynika z przepisów przeciwpowodziowych. W drugim etapie inwestycji drogę będziemy tak profilować, żeby z kładki na drogę można było płynnie zjechać. Wszystko ma być gotowe przed wakacjami.   

- To tylko część realizowanej przez nas inwestycji czyli ścieżki rowerowej Krynica-Muszyna -  dodaje burmistrz Reśko.- Całość ma kosztować 7 mln złotych. Pierwszą część pieniędzy, 5 mln euro,  udało się zdobyć w ramach Krynicko-Popradzkiego Związku Gminnego. Kwota został rozdzielona pomiędzy gminy, łącznie z gminami słowackimi.  Krynicy przypadło blisko  2 mln złotych.

- Za te pieniądze zrobiliśmy trzy kładki, umocniliśmy skarpy i zbudowaliśmy część ścieżki. Żeby zrealizować całą inwestycję,  musieliśmy szukać środków zewnętrznych. Udało się już uzyskać akceptację zarządu województwa na dofinansowanie przedsięwzięcia z Regionalnego Programu Operacyjnego Umowę będziemy podpisywać z końcem roku.

Jak tłumaczy burmistrz uzdrowiska, inwestycja ma dwa etapy. Pierwszy właśnie zakończono, drugi ruszy na wiosnę.

(ami) fot. czytelnik

Jeśli zauważyłeś błąd, zaznacz fragment tekstu zawierający ten błąd.

Jeden człowiek własnymi rękami zbudował kamienny most. Ta historia ze Znamirowic nad Jeziorem Rożnowskim, mogłaby się stać kanwą dramatu. Słyszeliście o tej historii? Obejrzyjcie nasz reportaż:


Dziękujemy za przesłanie błędu