Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 21 października. Imieniny: Celiny, Hilarego, Janusza
08/06/2018 - 18:35

Wiemy, z której strony dotrą do Nowego Sącza pierwsze elementy mostu heleńskiego

Przy rozebranym moście heleńskim, od strony Heleny budowana jest już droga technologiczna. Po niej, najdalej w połowie czerwca, będą jeździły potężne samochody, które przywiozą do Nowego Sącza pierwsze elementy nowego mostu heleńskiego.

Okazuje się, że większość (3/4), z nich będzie transportowana specjalnymi samochodami przystosowanymi do przewozu dużego tonażu właśnie od strony osiedla Helena.

- Dlatego, już przygotowujemy drogę, po której będą wjeżdżały auta z ciężkimi elementami – mówi Sebastian Nowak, kierownik firmy Banimex z Będzina, która buduje nowy most oraz dwa nowoczesne ronda. To właśnie z tej strony osiedla Helena przyjedzie większość stalowych elementów nowej przeprawy. Część natomiast będzie dostarczona od strony ruin sądeckiego zamku. Planujemy zacząć je zwozić w połowie czerwca.

Budowlańcy robią też już wykopy pod trzy potężne fundamenty nowego mostu.

- Zakończyliśmy też już palowanie – dodaje kierownik budowy. – Gotowe są już także ścianki szczelne. W przyszłym tygodniu rozpocznie się montaż podpór tymczasowych.

[email protected], Fot. I.M.

Most heleński w Nowym Sączu

Most heleński w Nowym Sączu
Jeśli zauważyłeś błąd, zaznacz fragment tekstu zawierający ten błąd.
W naszym regionie, jak w całej Polsce, trwają wybory samorządowe. Frekwencja w południe przekroczyła w Małopolsce 17 procent:


Dziękujemy za przesłanie błędu