Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 24 września. Imieniny: Dory, Gerarda, Maryny
17/10/2017 - 13:20

Wiejski Dom Kultury będzie jak nowy. Zobacz gdzie?

Wiejski Dom Kultury w Rożnowie, w którym mieści się także szkoła muzyczna w końcu doczeka się remontu. Firma budowlana z Podegrodzia podjęła się wykonania inwestycji, która będzie kosztować około 1,47 mln złotych.

- Dobudowana zostanie klatka schodowa, nieużytkowe poddasze zostanie zaadaptowane na sale lekcyjno-warsztatowe i studio nagrań, a istniejące pomieszczenia na parterze przejdą gruntowną modernizację. Zmieni się również wygląd budynku z zewnątrz dzięki nowej elewacji, dachowi i zagospodarowaniu terenu wokół – czytamy w oficjalnym komunikacie na stronie gminy Gródek nad Dunajcem.

Władze gminy dwukrotnie zorganizowały przetarg, w którym udział wzięły dwie firmy. Najkorzystniejszą ofertę złożył Zakład Remontowo-Budowlany Wiesława Czopa z Podegrodzia.

Gmina Gródek nad Dunajcem otrzymała na remont domu kultury dofinansowanie z Unii Europejskiej w wysokości około 900 tys. złotych

- Oprócz prac budowlanych przewidziano również zakup wyposażania i instrumentów, a dla zdolnych wokalistów, instrumentalistów, kapel i zespołów muzycznych ma zostać urządzone profesjonalne studio nagrań oraz sala widowiskowa z rozkładaną widownią. Budynek będzie docieplony, powstaną nowe elewacje oraz zagospodarowanie wokół budynku – informują władze gminy.

Wykonawca rozpocznie prace budowlane już w listopadzie. Niestety budynek przez kilkanaście miesięcy będzie niedostępny dla mieszkańców Rożnowa, ale od stycznia 2019 roku, bo wtedy jest planowany termin zakończenia prac, będą mogli korzystać z pięknego, odnowionego domu kultury.

RG [email protected] Fot. UG Gródek nad Dunajcem

Jeśli zauważyłeś błąd, zaznacz fragment tekstu zawierający ten błąd.

Na zewnątrz coraz chłodniej. Jak oszczędnie palić w piecu i w dodatku tak, by spalać większość szkodliwych substancji? Radzi mistrz kominiarski Tomasz Szołdrowski


Dziękujemy za przesłanie błędu