Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 21 lipca. Imieniny: Danieli, Wawrzyńca, Wiktora
14/07/2017 - 11:50

W sądeckim hotelu dla zwierząt nocują nawet jaszczurki

Właściciele, którzy wyjeżdżają na wakacje, często nie wiedzą co zrobić ze swoimi zwierzętami. Zwłaszcza gdy rodzina, sąsiedzi, znajomi nie mają czasu lub doświadczenia w opiece nad psem lub kotem. Nie ma ich z kim zostawić na kilkudniowy wyjazd.

Cena dobowego pobytu psa w sądeckich hotelach dla zwierząt oscyluje w granicach 30 – 70 zł. Uzgodnienie szczegółów pobytu nie stanowi żadnego problemu. Do dyspozycji jest dom oraz kojce, w których mogą być trzymane zwierzęta. Jest również możliwość wcześniejszego przywiezienia pupila i oswojenia go z nowym otoczeniem. Postanowiliśmy poszukać w Nowym Sączu miejsc, które oferują opiekę nad zwierzętami pod nieobecność ich właścicieli.

Jakie jest zapotrzebowanie na Państwa usługi? – pytamy Joannę Pulit właścicielkę Zoosfery.
- Wraz ze wzrostem świadomości ludzi o istnieniu takich hoteli zwiększa się również zapotrzebowanie. – tłumaczy.

Czy zdarzyło się, aby jakiś właściciel nie wrócił po psa?
- Nie, nigdy! Przyjeżdżają do nas bardzo wymagający klienci, którzy chcą, aby ich psiaki były w bardzo dobrych warunkach. Codziennie dzwonią, a ja wysyłam zdjęcia i filmiki. – wyjaśnia właścicielka.

Jakie zwierzęta można u państwa zostawić?
- Głównie są to psy. Z kotami też nie ma problemu. Teraz czekam na przyjazd trzech jaszczurek; przyszykowałam już terrarium. Jeśli chodzi o inne nietypowe zwierzaki to wystarczy dać mi wcześniej znać, żebym miała możliwość odpowiednio się przygotować.

 Indywidualną opiekę dla naszych pupili oferuje też Goldi - specjalistyczny ośrodek szkolenia psów i hotel dla psów w Nowym Sączu.

Weronika Bogucka fot. sadeczanin.info

Jeśli zauważyłeś błąd, zaznacz fragment tekstu zawierający ten błąd.Dziękujemy za przesłanie błędu