Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 28 maja. Imieniny: Augustyna, Ingi, Jaromira
przewiń w dół
19/03/2017 - 13:40

Utrudnienia na A4. Rusza remont autostrady

Kto planuje podróż autostradą Kraków-Katowice musi się liczyć z utrudnieniami. Dziś wieczorem na czterokilometrowym odcinku między węzłami Rudno i Chrzanów, rozpocznie się remont nawierzchni. Zarządzająca autostradą firma w tym roku zamierza wymienić nawierzchnię na odcinkach o łącznej długości 36 km.

Wedle zapewnień zarządzającej autostradą spółki Stalexport Autostrada Małopolska remont będzie prowadzony tak, aby zminimalizować utrudnienia w ruchu.Inwestycja zostanie podzielono na etapy, a roboty mają być prowadzone na krótkich odcinkach. Do dyspozycji kierowców pozostaną dwa pasy ruchu w każdym kierunku.

Przeczytaj też Wydrążą tunel pod Justem? Drogowcy nie mówią "nie"

Roboty drogowe rozpoczną się już dziś, w niedzielę wieczorem,na odcinku czterech kilometrów w kierunku Katowic, między węzłami Rudno i Chrzanów. Do środy 22 marca na obu jezdniach kierowcy muszą się przygotować na lokalne zwężenia jezdni do jednego pasa ruchu na krótkich odcinkach.

Przeczytaj też Sądeczanie chcą sądeczanki

Inwestycję zaplanowano tak, by w czasie, gdy na jezdni w kierunku Katowic jeden pas ruchu będzie remontowany, drugi będzie przejezdny. Na jezdni do Krakowa będą dwa pasy ruchu w kierunku Krakowa i jeden pas w kierunku Katowic. Podobna organizacja ruchu ma obowiązywać na pozostałych remontowanych odcinkach jezdni. Na modernizowanym odcinku dopuszczalna prędkość będzie ograniczona do 80 km na godzinę.

Przeczytaj też Prezydent Nowak będzie lobbować w sprawie budowy sądeczanki u Kaczyńskiego?

Koniec remontu na odcinku między węzłami Rudno i Chrzanów zaplanowano na 27 kwietnia.  Całość zaplanowanych na 2017 r. prac przy wymianie nawierzchni na łącznej 36 km długości potrwa do listopada.

Po zakończeniu rozpoczynającego się w niedzielę etapu robót, wymiana nawierzchni będzie prowadzona na odcinku między węzłami Rudno i Balice, na jezdni w kierunku Krakowa.

(ami), fot.tek