Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 28 maja. Imieniny: Augustyna, Ingi, Jaromira
przewiń w dół
17/02/2017 - 06:35

Tylko jedna firma chce wykonać ścieżkę przyrodniczą na stawach

Jedynie Budownictwo Mosty Drogi BMD z Nowego Sącza złożyło ofertę w przetargu na budowę ścieżki przyrodniczej na starosądeckich stawach.

Firma może wykonać zadanie za 1 mln 384 tys. 907,79 złotych. Niestety gmina zamierzała przeznaczyć na tę inwestycję 1 mln 344 tys. 390 złotych. Decyzję i tak podejmie komisja przetargowa.

Miejsce na ścieżkę zostało wybrane w widłach Popradu i Dunajca. Gmina wspólnie z Popradzkim Parkiem Krajobrazowym wygospodarowała tu 9 ha gruntu.

W ramach planowanej ścieżki ma zostać wykonany pomost o długości 400 metrów, któremu będą towarzyszyły zatoczki w których będzie można oglądać najbliższe otoczenie. Planowane jest również utworzenie kilku punktów do obserwacji zwierząt. Na ścieżce zostaną zamieszczone tablice z opisami atrakcji przyrodniczych, znajdą się na nich także opisy gatunków chronionych roślin i zwierząt występujących w obszarze użytku.

Teren połączenia się Dunajca i Popradem jest cennym przyrodniczo obszarem o bardzo dużej różnorodności fauny i flory. Znajdują się żeremie bobrów, gniazda łabędzi, bociana czarnego, kormoranów i różnorodnego ptactwa wodnego. 

Zadanie jest współfinansowane ze środków Unii Europejskiej.

(KB)

wizualizacja UM Stary Sącz