Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 23 czerwca. Imieniny: Albina, Wandy, Zenona
przewiń w dół
11/09/2017 - 09:45

Trójmiasto Południa? Bernard Stawiarski marzy o tym, co i tak nieuniknione?

Bernard Stawiarski i chełmiecki samorząd dopięli swego – od 1 stycznia 2018 roku Chełmiec będzie miastem. Teraz przyszłemu burmistrzowi marzy się budowa Trójmiasta z Chełmcem, Starym i Nowym Sączem w rolach głównych. Czy i ten pomysł uda się zrealizować? A może do zacieśnienia współpracy wcale nie trzeba wielkich haseł tylko usankcjonowania tego, co od kilkudziesięciu lat jest oczywistością?

– Mamy Trójmiasto: Gdańsk, Sopot i Gdynia, więc teraz powstanie Trójmiasto Południe: Nowy Sącz, Stary Sącz i Chełmiec. Mam nadzieję, że będziemy traktowani na równi jako partnerzy i będziemy tę współpracę zacieśniać - tymi słowami między innymi wójt Bernarda Stawiarski a od 1 stycznia 2018 burmistrz Chełmca skomentował przyznanie Chełmcowi statusu miasta.

Burmistrz Starego Sącza Jacek Lelek komentuje pomysł z dystansem. – Nowy Sącz ze Starym Sączem współpracują ze sobą ściśle w sprawach komunikacyjnych, infrastrukturalnych, ekologicznych i inwestycyjnych już od kilku lat. Robimy to z powodzeniem bez wielkich haseł czy szyldów. Jeśli pan Bernard Stawiarski, Chełmiec będzie chciał do nas dołączyć, to na pewno propozycję współpracy rozważymy, na pewno jej nie odrzucimy.

Burmistrz nie bez kozery wspomina o komunikacji i infrastrukturze. Kwestia wspólnej komunikacji a przede wszystkim obsługi gminy Chełmiec przez Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne od kilku lat rozpala mieszkańców. Bernard Stawiarski miejskie autobusy zaprasza, ale dopłacać do nich nie zamierza. Tym samym – w przeciwieństwie do gminy Stary Sącz, która w dopłacaniu nie widzi problemu -  mieszkańcy gminy Chełmiec skazani są jedynie na prywatnych przewoźników.

Ale może jednak nie? (...)

Jeśli zauważyłeś błąd, zaznacz fragment tekstu zawierający ten błąd.Dziękujemy za przesłanie błędu