Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 16 lipca. Imieniny: Eustachego, Mariki, Mirelli
przewiń w dół
01/08/2017 - 10:15

Tak może wyglądać nasza wymarzona i wytęskniona "Sądeczanka". Zobacz wizualizacje różnych wariantów!

W sumie jest ich pięć. Dwa zostały wytyczone nowym śladem, inna koncepcja to 25 procent trasy po istniejącym śladzie i 75 procent po nowym śladzie. Jest też kompilacja obydwu tych wersji i wreszcie tunel pod Justem. Wszystko na razie „na papierze”. Tak może wyglądać nasza wymarzona „Sądeczanka”.

Przypomnijmy, że nowa trasa z Nowego Sącza do Brzeska jest już zapisana w Programie Budowy Dróg i Autostrad. Przetarg na jej budowę został rozstrzygnięty i wybrano wykonawcę inwestycji, który opracował studium korytarzowe czyli warianty przebiegu drogi. 

Czytaj też Będzie na bank. "Sądeczanka" w rządowym Programie Budowy Dróg Krajowych

W sumie jest ich pięć. Dwa zostały wytyczone nowym śladem, inna koncepcja to 25 procent trasy po istniejącym śladzie i 75 procent po nowym śladzie. Jest też kompilacja obydwu tych wersji i wreszcie tunel pod Justem. 

Analiza wariantów trwała półtora roku. Potem propozycje przebiegu trasy zostały przedstawione mieszkańcom i samorządom. Który wariant wygra? Za kilka tygodni w oficjalnym komunikacie ogłosi to minister budownictwa i infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Czytaj też Jaki wariant „Sądeczanki”. Klamka w ministerstwie infrastruktury już zapadła?

Czy w ministerstwie infrastruktury zapadła już decyzja w sprawie przebiegu ekspresówki z Nowego Sącza do Brzeska? Wiceminister Janczyk zdradza, że są już wstępne informacje na temat wariantu, który zostanie wybrany. W tej sprawie szef resortu ma niebawem wydać oficjalny komunikat.

Opracowanie studium korytarzowego,  kosztowało 8 mln złotych, to jeden z elementów przygotowania dokumentacji inwestycji.  - Kolejnym etapem jest studium techniczno-ekonomiczne i koncepcja programowa, która będzie podstawą do programu funkcjonalno-użytkowego - tłumaczy Iwona Mikrut.

Termin realizacji inwestycji to 2022 rok. W roku 2019 będą gotowe uzgodnienia środowiskowe. Budowa „Sądeczanki” ma kosztować 1,6 mld złotych. - To nie jest zbyt odległa perspektywa - mówi wiceminister Ja ze swej strony zrobię wszystko, żeby ja jeszcze skrócić, choć nie jest to łatwe.

Wedle zapowiedzi Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad budowa drogi łączącej Nowy Sącz z autostradą A4 rozpocznie się nie wcześniej niż pod koniec 2023 roku.

Zobacz jak może wyglądać „Sądeczanka”

Który wariant wygra? Za kilka tygodni poznamy odpowiedź.
Jeśli zauważyłeś błąd, zaznacz fragment tekstu zawierający ten błąd.Dziękujemy za przesłanie błędu