Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 29 marca. Imieniny: Marka, Wiktoryny, Zenona
01/08/2017 - 10:15

Tak może wyglądać nasza wymarzona i wytęskniona "Sądeczanka". Zobacz wizualizacje różnych wariantów!

W sumie jest ich pięć. Dwa zostały wytyczone nowym śladem, inna koncepcja to 25 procent trasy po istniejącym śladzie i 75 procent po nowym śladzie. Jest też kompilacja obydwu tych wersji i wreszcie tunel pod Justem. Wszystko na razie „na papierze”. Tak może wyglądać nasza wymarzona „Sądeczanka”.

Przypomnijmy, że nowa trasa z Nowego Sącza do Brzeska jest już zapisana w Programie Budowy Dróg i Autostrad. Przetarg na jej budowę został rozstrzygnięty i wybrano wykonawcę inwestycji, który opracował studium korytarzowe czyli warianty przebiegu drogi. 

Czytaj też Będzie na bank. "Sądeczanka" w rządowym Programie Budowy Dróg Krajowych

W sumie jest ich pięć. Dwa zostały wytyczone nowym śladem, inna koncepcja to 25 procent trasy po istniejącym śladzie i 75 procent po nowym śladzie. Jest też kompilacja obydwu tych wersji i wreszcie tunel pod Justem. 

Analiza wariantów trwała półtora roku. Potem propozycje przebiegu trasy zostały przedstawione mieszkańcom i samorządom. Który wariant wygra? Za kilka tygodni w oficjalnym komunikacie ogłosi to minister budownictwa i infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Czytaj też Jaki wariant „Sądeczanki”. Klamka w ministerstwie infrastruktury już zapadła?

Czy w ministerstwie infrastruktury zapadła już decyzja w sprawie przebiegu ekspresówki z Nowego Sącza do Brzeska? Wiceminister Janczyk zdradza, że są już wstępne informacje na temat wariantu, który zostanie wybrany. W tej sprawie szef resortu ma niebawem wydać oficjalny komunikat.

Opracowanie studium korytarzowego,  kosztowało 8 mln złotych, to jeden z elementów przygotowania dokumentacji inwestycji.  - Kolejnym etapem jest studium techniczno-ekonomiczne i koncepcja programowa, która będzie podstawą do programu funkcjonalno-użytkowego - tłumaczy Iwona Mikrut.

Termin realizacji inwestycji to 2022 rok. W roku 2019 będą gotowe uzgodnienia środowiskowe. Budowa „Sądeczanki” ma kosztować 1,6 mld złotych. - To nie jest zbyt odległa perspektywa - mówi wiceminister Ja ze swej strony zrobię wszystko, żeby ja jeszcze skrócić, choć nie jest to łatwe.

Wedle zapowiedzi Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad budowa drogi łączącej Nowy Sącz z autostradą A4 rozpocznie się nie wcześniej niż pod koniec 2023 roku.

Zobacz jak może wyglądać „Sądeczanka”




Który wariant wygra? Za kilka tygodni poznamy odpowiedź.






Dziękujemy za przesłanie błędu