Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 22 kwietnia. Imieniny: Łukasza, Kai, Nastazji
15/03/2018 - 08:55

Ta kładka na Popradzie połączy dla rowerzystów Stary i Nowy Sącz

Konsorcjum AZI-BUD Sp. zo.o. i Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Banimex wybudują kładkę rowerową nad Popradem, która połączy Stary i Nowy Sącz w ramach Eurovelo 11.

Konsorcjum wygrało przetarg z ofertą opiewającą na 4 mln 741 zł. Organizatorem przetargu i zarazem inwestorem przedsięwzięcia jest Zarząd Dróg Wojewódzkich, który nie ukrywa, że to najważniejszy element starosądeckiego odcinka Eurovelo 11.

Ale na tym nie koniec dobrych wiadomości dla rowerzystów. Kładka ma być gotowa do listopada tego roku.

Zobacz też: Stary Sącz: Ile inwestycji jest w budżecie na 2018 rok? Będzie „na bogato” [ZDJĘCIA]

- Starosądecki odcinek jest niemal gotowy, ścieżką prawie bezkolizyjnie z drogami publicznymi o dużym natężeniu ruchu dotrzemy z Barcic do stawów i przez kładkę do Nowego Sącza  mówi zastępca burmistrza Kazimierz Gizicki.

Ale tak naprawdę już w ciągu kilku najbliższych tygodni będzie można śmiało i bezpiecznie korzystać z trasy na odcinku od Ronda Jana Pawła II do Barcic a nawet do Rytra. – Asfalt na kolejnych pięciuset brakujących metrach ma być wylany do końca kwietnia – tłumaczy Gizicki. – Potem do zrobienia zostanie tylko półtorej kilometra trasy przy samej kładce i kładka – obrazuje stan prac.

Zobacz też: Stary Sącz: Co z Traktem św. Kingi? Bo drogowcy cenią się wysoko

Gmina podaje też kilka szczegółów technicznych dotyczących samej kładki. Poprad w miejscu przekroczenia kładką ma koryto o szerokości około 55 metrów przy normalnym poziomie wody. W odległości od kilku do kilkudziesięciu metrów od terenu nabrzeżnego znajduj ą się skarpy o wysokości 2 metrów.

Dlatego kładka musi być dłuższa. Szerokość użytkowa kładki to 2 i pół metra, a łukowa forma architektoniczna obiektu, dobrze wpisuje się w otaczający krajobraz - podobnie przęsło łukowe kładki i balustrady, które będą ażurowe i zapewnią dobrą widoczność dla rowerzystów.

ES [email protected] Fot.: UM w SS

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcji


Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin marzec 2019 roku