Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 24 czerwca. Imieniny: Danuty, Jana, Janiny
przewiń w dół
12/01/2017 - 05:55

Szykuje się obniżka cen gazu. Kiedy będziemy płacić niższe rachunki?

Dobra wiadomość dla tych, którzy w swoich domach korzystają z gazu. Już od połowy lutego rachunki będą niższe. Cenę błękitnego paliwa sprzedawanego przez Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo obniża Urząd Regulacji Energetyki

To prawdziwa niespodzianka, bo wielu analityków po podniesieniu cen gazu dla dużego przemysłu zapowiadało podwyżki dla odbiorców indywidualnych.

Przeczytaj Poseł Czerwiński pyta w Sejmie o gaz

Wedle zapowiedzi Urzędu Regulacji Energetyki ceny za gaz spadną o sześć procent. Nie odczujemy tego przy płaceniu całości rachunku, ponieważ zawiera się w nim opłata abonamentowa i usługa dystrybucji dostarczania paliwa.  Realny spadek dla rachunku wyniesie zatem około trzy do czterech procent.

Obniżka cen gazu zostanie wprowadzona 18 lutego i będzie obowiązywać co najmniej do końca marca.

Przeczytaj też Naimski rzuca rękawicę Rosji i Niemcom?

Jak podkreślają eksperci, mniejsze rachunki za gaz sprzyjają walce ze smogiem. Tańsze błękitne paliwo będzie sprzyjać decyzjom o wymianie kotłów węglowych na nowoczesne.

Działania na rzecz walki z zanieczyszczonym powietrzem zapowiada też rząd. Premier Beata Szydło zwróciła się w tej sprawie do kierowanego przez wicepremiera Morawieckiego Komitetu Ekonomicznego. Szefowa rządu chce, aby najbliższe posiedzenie komitetu było poświęcone właśnie kwestii czystości powietrza w Polsce. Problemem smogu rząd ma się zając jeszcze w ciągu tego tygodnia.

(ami). fot A.M

Jeśli zauważyłeś błąd, zaznacz fragment tekstu zawierający ten błąd.Dziękujemy za przesłanie błędu