Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 26 kwietnia. Imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda
14/08/2018 - 15:45

Szturm turystów na Krynicę. Sezon jest w pełni

Sierpień to środek wakacji i apogeum sezonu urlopowego. W Krynicy-Zdroju zaczyna się gorący okres i to nie tylko ze względu na doskonałą pogodę. Jest to szczyt sezonu turystycznego spowodowany kumulacją dużych imprez kulturalnych w mieście.

Wielu turystów z całej Polski przyjeżdża do Krynicy właśnie w sierpniu, aby wziąć udział  w Festiwalu im. Jana Kiepury. W tym roku odbywa się on w dniach 11- 18 sierpnia i spodziewane jest nawet 13 tys. widzów. Hotele i pensjonaty pękają w szwach, podobnie jest w bazie uzdrowiskowej. 

- Mieszkamy w Warszawie, ale co roku staramy się z żoną przyjechać na Festiwal im. Jana Kiepury - mówi pan Filip. Jest to jedyne takie wydarzenie w Polsce. Zawsze bierzemy udział w koncertach wieczornych, ale także korzystamy z przedstawień plenerowych - Miło patrzeć jak Krynica się rozwija, jest coraz piękniejsza. W tym roku planujemy też przyjechać do miasta zimą.

Na tym nie koniec. Gdy ucichną już ostatnie takty muzyki festiwalu, zaczną się przygotowania do 28. już Forum Ekonomicznego. Do uzdrowiska na trzy dni przyjedzie około 4 tys. polityków, ekonomistów i dziennikarzy z 60 krajów świata.  Wtedy o Krynicy słyszy cała Europa.

Zobacz także: Czy Krynica-Zdrój utrzyma się w czołówce polskich uzdrowisk?

Ostatnim wielkim wydarzeniem sezonu będzie 9. Festiwal Biegowy. Impreza swoim zasięgiem obejmuje także całą Europę, ponieważ wielu sportowców przyjeżdża z zagranicy. W odbywającym się w dniach 7-9 września festiwalu bierze udział kilkanaście tys. ludzi.

Przyjeżdżają całe rodziny i wszyscy biorą udział w jednym z 30 biegów. Różnorodność konkurencji powoduje, że każdy znajdzie coś dla siebie. Zazwyczaj sportowcy biorący udział w Festiwalu Biegowym przyjeżdżają nie tylko na weekend, ale na tydzień i przez pozostałe dni odpoczywają, zwiedzają okolicę i korzystają z uroków miasta. Hotelarze i restauratorzy już zacierają ręce.

Miasto zwolni trochę dopiero późną jesienią, aby nabrać sił przed nadchodzącym sezonem narciarskim.

(KS) Fot. autor/archiwum sadeczanin.info

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcji


Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin marzec 2019 roku